Letesenbet Gidey, Sifan Hassan, Peres Jepchirchir, Yulimar Rojas i Elaine Thompson-Herah oraz Joshua Cheptegei, Ryan Crouser, Armand Duplantis, Johannes Vetter i Karsten Warholm znaleźli się w gronie finalistów plebiscytu na lekkoatletkę i lekkoatletę 2020 roku.

Etiopka Gidey, wynikiem 14.06,62, ustanowiła rekord świata na 5000 m. Wenezuelka Rojas natomiast poprawiła halowy rekord świata w trójskoku – 15,43 m.

Kenijka Jepchirchir zdobyła złoty medal mistrzostw świata w półmaratonie w Gdyni, gdzie po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord świata. Obecnie wynosi on 1:05.16.

Wśród mężczyzn faworytem jest Duplantis. Szwedzki tyczkarz w lutym dwukrotnie bił rekord świata – w Toruniu uzyskał 6,17 m, a w Glasgow 6,18. We wrześniu natomiast ustanowił rekord globu na stadionie – w Rzymie skoczył 6,15.

World Athletics zwycięzców plebiscytów ogłosi 5 grudnia.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.