Jedenaście mityngów od sierpnia do października znalazło się w opublikowanym we wtorek nowym kalendarzu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi. Kilka godzin wcześniej tego samego dnia z powodu pandemii koronawirusa odwołano lipcową rywalizację w Londynie.

Pierwsze zawody z tego cyklu mają się rozpocząć 14 sierpnia w Monako. 16 sierpnia rywalizacja przeniesie się do Gateshead, a 23 sierpnia w Sztokholmie.

Kolejne daty mityngów:

2 września – Lozanna

4 września – Bruksela

6 września – Paryż

17 września – Neapol

19 września – Szanghaj

4 października – Eugene

9 października – Dausze

17 października – niesprecyzowanym jeszcze miejscu w Chinach

Nie odbędą się finałowe zawody w formie tradycyjnie w Zurychu. Na dodatek nie znaleziono miejsca w kalendarzu dla odwołanych mityngów w Londynie i Rabacie.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem ma się odbyć 11 czerwca mityng w Oslo. Zaplanowano inną formułę, czyli zapewne zawody przez online i bez udziału publiczności.

Źródło: PAP, World Athletics

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.