Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w chińskim Nankinie zostały ponownie przełożone, tym razem z 2021 na 2023 rok – poinformowała międzynarodowa federacja (World Athletics).

Wcześniej planowano, że odbędą się w dniach 19-21 marca 2021, dwa tygodnie po halowych mistrzostwach Europy w Toruniu.

Pierwotnie HMŚ w Nankinie miały zostać przeprowadzone od 13 do 15 marca tego roku, ale zostały przełożone ze względu na pandemię COVID-19.

Obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem sprawiły jednak, że HMŚ mają kolejną nową datę – marzec 2023, tj. rok po mistrzostwach świata w Belgradzie.

W komunikacie World Athletics zaznaczono, że chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników, o należyte rozważenie ryzyka związanego z uczestnictwem dużej grupy sportowców, oficjeli, itd., ale także realizację polityki zapobiegania pandemii przez kraj organizujący HMŚ.

Kilka tygodni temu przedstawiciele władz europejskiej federacji wizytowali Arenę Toruń.

“Komitet organizacyjny bardzo dynamicznie reaguje na zmieniającą się sytuację. Wszystkie wypracowywane przez nas scenariusze i zasady napawają mnie optymizmem. Naszym celem jest powrót tutaj w marcu 2021” – przyznał wówczas dyrektor European Athletics Christian Milz.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.