Cykl Diamentowej Ligi w tym roku już został wiele razy przeniesiony na inne miesiące ze względu na koronawirusa. Pierwotnie mityng w Paryżu miał odbyć się w czerwcu ale przez pandemię przełożony został na 6 września. Zawody w Eugene były zaplanowane na 4 października.

Francuska Federacja Lekkiej Atletyki poinformowała dziś, że:

-“Mając na uwadze istniejącą wciąż niepewność dotyczącą sytuacji zdrowotnej oraz wiele znaków zapytania dotyczących warunków do organizacji mityngu we wrześniu, postanowiliśmy ostatecznie odwołać naszą imprezę“- stwierdziła Francuska Federacja

Odwołanie zawodów w Eugene dotyczyło bezpośrednio związku z decyzjami władz stanu Oregon. Zakazały one dużych zgromadzeń ludzkich, w tym sportowych, co najmniej do końca września.

“Ten przepis i długoterminowe restrykcje dotyczące podróży międzynarodowych sprawiają, że utrzymanie mityngu na poziomie światowym 4 października jest niemożliwe” – oznajmiono.

W Eugene mają się odbyć najbliższe lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Zaplanowane były na 2021 rok. Z powodu przełożenia igrzysk w Tokio Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w 2022 roku.

W tym roku było zaplanowano 15 mityngów. Ja ten moment już 4 mityngi zostały odwołane z powodu koronawirusa. Oprócz tych dwóch nie odbędą się w Rabacie (31 maja) i Londynie (4 lipca).

Cykl Diamentowej Ligi ma zainaugurować 14 sierpnia w Monako. Zawody w Gateshead została przełożona z 16 sierpnia na 12 września. Organizatorzy zaznaczyli jednak, że musi ona jeszcze zostać potwierdzona ze względu na sytuację zdrowotną i decyzje brytyjskiego rządu.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.