“Ze względu na globalną sytuację epidemiologiczną i ciągle zmieniające się przepisy dotyczące Covid-19, kalendarz Diamentowej Ligi pozostaje prowizoryczny i podlega dalszym zmianom” – podano w oficjalnym komunikacie.

Mityng Diamentowej Ligi miał się odbyć 9 października, a został przeniesiony na 25 września. Gdyby nie pandemia koronawirusa to pierwotnie miał zostać rozegrany 17 kwietnia.

Cykl mityngów Diamentowej Ligi rozpocznie się 14 sierpnia w Monako. Kolejne zaplanowane są w Sztokholmie (23 sierpnia), Lozannie (2 września), Brukseli (4 września) i Rzymie (17 września). Ostatnimi zawodami ma być właśnie Dausze.

W tym roku uczestnicy zawodów nie będą zdobywać punktów i wbrew pierwotnym zamiarom jesienią nie zostaną zorganizowane finałowe zmagania w Zurychu.

Na ten moment zostały odwołane mityngi w Eugene, Londynie, Paryżu, Rabacie, Gateshead i Szanghaju.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.