Malwina Kopron wygrała wynikiem 71,88 mityng w Kielcach. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Furmanek – 67,75.

Dla Kopron to pierwszy start w 2020 roku. Już wcześniej zapowiadała, że nie wie, jak on się potoczy, a forma także dla niej jest zagadką. Przyczyną tego był zabieg, któremu poddała się na wiosnę. Do tego musiała przejść na dietę i sporo schudła.

W innych konkurencjach zwyciężali Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą – 19,88, w rzucie oszczepem mężczyzn Mateusz Kwaśniewski – 73,39.

Wśród kobiet w pchnięciu kulą triumfowała Maja Ślepowrońska – 16,34, a w rzucie oszczepem kobiet Klaudia Regin (bardziej znana jako Maruszewska) – 52,98.

Na starcie w mityngu nie pojawiły się Maria Andrejczyk i Marcelina Witek, gdyż przebywały na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie, gdzie u jednej ze sprinterek stwierdzono koronawirusa. Obie oszczepniczki zrezygnowały ze startu w Kielcach.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.