W Olsztynie odnowiono stadion AZS UWM i już w niedzielę pojawi się na nim światowej klasy zawodnik. Będzie to kulomiot, reprezentant Polski, a jednocześnie kortowskiego klubu, Konrad Bukowiecki.

Zawody w niedzielę rozpoczną się o godz.15. W programie zawodów znajdą się dwie główne konkurencje techniczne: pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. W konkursie pchnięcia kulą swój udział zapowiedział aktualny wicemistrz Europy Konrad Bukowiecki. To będzie jego domowy start. Więc serdecznie zapraszamy kibiców, aby wybrali się w niedzielne po południe na kortowski stadion.

 Właśnie zakończyło się  zgrupowanie w Spale – poinformował Tadeusz Bukowiecki, szkoleniowiec i tato Konrada.

Było bardzo pracowite, ale żmudne treningi to nie wszystko. Przez pandemię, która zniweczyła prawie cały kalendarz startów, włącznie z igrzyskami olimpijskim w Tokio, staramy się zapełnić tę lukę startową uczestnicząc w różnych zawodach. Kortowski mityng jest jednym z nich. Konrad będzie miał za rywali zawodników w różnym wieku, bo od młodzika po seniora. Mamy w polskim środowisku zajmujących się tym sportem wielu przyjaciół i sympatyków, dlatego spodziewamy się w niedzielę udziału takich czołowych polskich miotaczy jak Sebastian Łukszo, Rafał Kownatke, Andrzej Kudro i Wojciech Marok. Olsztyński mityng znajduje się w harmonogramu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Źródło: Olsztyn.com.pl

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.