Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na konkurs w skoku o tyczce na molo w Sopocie. Na starcie zobaczymy złotego medalistę mistrzostw świata Pawła Wojciechowskiego i brązowego medalistę globu Piotra Liska, którzy powalczą o zwycięstwo w 33. edycji “Tyczki na molo”.

W 2018 roku Paweł Wojciechowski ustanowił rekord “Tyczki na molo” z wynikiem 5.81.

Przed nami największa impreza tyczkarska pozastadionowa na świecie. Myślę, że na stałe wpisana w kalendarz miasta Sopotu. Startowali w niej mistrzowie olimpijscy i świata, zarówno w przypadku mężczyzn i kobiet. Historia jest bardzo bogata i cieszę się, że kontynuujemy ją w tym trudnym okresie pandemii. Chciałbym zaznaczyć, że Sopocki Klub Lekkoatletyczny otrzymał pomoc od miasta i kąpieliska morskiego Sopot, dzięki którym konkurs może się odbyć się i to w tak doborowym towarzystwie – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA Sopot oraz miejski radny

Piotr Lisek przygotowywał się do tego konkursuwe własnym ogrodzie w Dusznikach.

Mam nadzieję, że skoki będą wyższe niż dotychczas. To będzie mój siódmy konkurs po pandemii. Ich liczba w całym roku jest spora, więc w tym sezonie nie będzie inaczej. Mój najlepszy wynik w tym okresie to 5.70, więc nie ma tragedii, ale jak wszyscy mam ochotę na więcej. Jestem ambitnym sportowcem, który chce doskonalić swoje wyniki. To, że mamy taki okres, a nie inny, nie usprawiedliwia nas, że możemy sobie odpuścić i zejść poniżej jakiegoś poziomu – wyjaśnia Lisek.

Konkurs w skoku o tyczce już dziś o godzinie 16 na sopockim molo. Dla kibiców wstęp jest darmowy. Organizatorem i sponsorem głównym zawodów jest Kąpielisko Morskie Sopot, a wspierają ją miasto Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Lista startowa konkursu mężczyzn:

Piotr Lisek

Paweł Wojciechowski

Harry Coppell

Sebastian Chmara jr.

Michał Gawenda

Paweł Wiesiolek

Lista startowa konkursu kobiet

Romana Malacova

Agnieszka Kaszuba

Kamila Przybyła

Viktoria Kalitta

Emilia Kusy

Anna Łyko

Źródło: trójmiasto.pl

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.