Kolejna odsłona cyklu, ale nie zostaną rozegrane wszystkie konkurencje. Zawody nie odbędą się na stadionie lecz na Placu Europy, który znajduje się w centrum miasta.

Jedyną konkurencją rozegrano podczas mityngu będzie skok o tyczce. W konkursie mężczyzn zabraknie naszego rekordzisty Polski Piotra Liska. Na starcie zobaczymy innego reprezentanta Polski Pawła Wojciechowskiego. Nie będzie miał łatwej przeprawy, aby wygrać ponieważ będą światowi tyczkarze. Na liście startowej znajdują się Armand Duplantis, Sam Kendricks, Renaud Lavilennie i Thiago Braz.

W skoku o tyczce kobiet nie zobaczymy żadnej reprezentantki Polski. Na liście startowej znajdują się Wenezuelka Robeilys Peinado, która trenuje pod okiem Wiaczesława Kaliniczenki, oprócz niej Szwedki Angelica Bengtsson i Michaela Meijer oraz Brytyjka Holly Bradshaw.

Bezpośrednia transmisja z Diamentowej Ligi z Lozanny od godziny 18.00 na kanale sportowym Polsat Sport.

Źródło: taksiegra.pl

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.