poniedziałek, 21 Wrzesień 2020
Fot. Commons. Wikimedia.org

Lekkoatletyka: Donavan Brazier najszybszy na świecie na dystansie 800 metrów !

0

Donavan Brazier przez 304 dni nie biegał na 800 metrów. Jednak jak już pobiegł na swoim koronnym dystansie to pokazał, że nie stracił nic ze swej klasy.

Podczas mityngu w Newberg Amerykanin uzyskał czas 1.43,83. To jak dotychczas najlepszy w tym roku wynik w światowych tabelach. Przewaga jest bardzo duża nad drugim zawodnikiem ponieważ Andreas Kramer ma wynik 1.45,86.

Bieg w wykonaniu Donavana był fenomenalny. Zaczął swój bieg jakby chciał pobić rekord świata. Pierwsze 400 metrów pokonał w 50,80. Jednak drugie 400 metrów przebiegł w wolniejszym tempie w 53,04.

Pechem było to, że podczas startu Braziera były jakieś zakłócenia w transmisji internetowej i kibice nie mogli zobaczyć go w akcji.

Nic straconego bo Donavan zapowiedział swój start w biegu na 800 metrów 14 sierpnia w mityngu Diamentowej Ligi w Monaco. Możliwe, że dojdzie do pojedynku z Adamem Kszczotem.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

 

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.