Pierwsi zawodnicy, którzy pojawią się w ośrodku to sześciu lekkoatletów. W tym gronie będzie czterech trenerów, dwóch fizjoterapeutów i lekarz Jarosław Krzywański. W grupie znaleźli się między innymi od 9 maja, kiedy zostanie otwarty ośrodek: tyczkarz Piotr Lisek, kulomiot Konrad Bukowiecki i płotkarz Damian Czykierpoinformował PAP Polski Związek Lekkiej Atletyki. Za niedługo dołączą także inni lekkoatleci: dyskobole Daria Zabawska, Robert Urbanek i Bartłomiej Stój.

Piotr Lisek w rozmowie dla PAP powiedział, że on, kiedy pojawiła się epidemia koronawirusa stosuję się do zaleceń władz polskich i dlatego przyznał się, że:

“Wybudowałem sobie skocznię obok domu i mogę tam realizować normalny trening, ale w Spale jest wszystko na miejscu. To dobrze wyposażony ośrodek, gdzie będziemy mieli dobre warunki do treningu” 

Przypomniał, że za rok są Igrzyska Olimpijskie w Tokio i trzeba trenować:

“Za rok są igrzyska i muszę być świetnie przygotowany, więc nie mogę przespać najbliższych miesięcy. Dlatego ważny jest profesjonalny trening. Już w planach są zawody przez internet. Tej projekt będzie wdrażany i z moimi rywalami zmierzymy się w różnych miejscach świata, ale w tym samym czasie” – powiedział tyczkarz Piotr Lisek

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki podkreślił w rozmowie z PAP, że bardzo duże znaczenie dla innych lekkoatletów będzie otwarcie w małych miejscowościach stadionów lekkoatletycznych. Pozwoli im to na realizowanie treningów przygotowawczych w małych grupach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którzy mieszkają w całej Polsce.

“Dlatego ta grupa lekkoatletów, którzy wybiorą się od początku do Spały, nie jest liczna i mocno się zmniejszyła w stosunku do pierwotnych planów. Po prostu dla nas skoszarowanie w tym momencie dużej grupy nie jest niezbędne, ale oczywiście w kolejnych tygodniach wszystko jest otwarte i możliwe” – powiedział Krzysztof Kęcki

Od 9 maja zostaną otwarte dwa obiekty: Obiekty Centralnego Ośrodka Sportu w Spale i Wałczu, gdzie tego samego dnia przyjmą sportowców. U pierwszych zawodników trwa izolacja i będą mogli wrócić do profesjonalnych treningów, które przygotują ich do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

25 kwietnia podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał bardzo dobrą wiadomość dla naszych reprezentantów Polski:

“Otwieramy centralne ośrodki sportowe w Spale i Wałczu w ścisłym reżimie sanitarnym, tak, żeby naszych 250 sportowców mogło tam zacząć przygotowania do igrzysk”– wskazał premier

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.