Przyszłoroczna edycja Diamentowej Ligi będzie się składać z 14 mityngów, a lekkoatleci będą rywalizować w 32 konkurencjach – podano w komunikacie World Athletics. Pula nagród wyniesie 7 milionów dolarów.

Rywalizacja rozpocznie się 23 maja w Rabacie, a zakończy zawodami finałowymi w Zurychu (8-9 września). W tych ostatnich wezmą udział sportowcy z największą liczbą punktów zgromadzonych w 13 wcześniejszych mityngach.

Po wprowadzonym w 2020 roku ograniczeniu liczby konkurencji, które było często krytykowane, w przyszłym sezonie przywrócony zostanie program z 32. Ponownie pojawią się w nim: trójskok, rzut dyskiem, 200 m, 3000 m z przeszkodami i 5000 m.

Zmian dokonano w systemie nagród finansowych. W każdym z 13 “zwykłych” mityngów zarobić będzie można łącznie 25 tysięcy dol. Zwycięzcy finałowych zawodów otrzymają czeki na 30 tys. USD. Wprowadzono też nową nagrodę. Pula 500 tys. dol. została zarezerwowana dla lekkoatletów, którzy zanotują regularne występy na wysokim poziomie przez cały sezon. Przyznanych zostanie 10 takich premii, które trafią do jednej kobiety i jednego mężczyzny startujących w biegach sprinterskich, biegach przez płotki, biegach na dystansach, skokach i rzutach.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.