Lech Poznań pokonał Bodoe/Glimt 1:0 i awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy!  Decydującą bramkę zdobył Mikael Ishak.

Do przerwy niewiele działo się na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Ofensywny skład „Kolejorze” z m.in. Alfonso Sousą, Skrzypczakiem i Ishakiem nie przełożył się na dokonania boiskowe. Gospodarze mieli momenty, w których kontrolowali mecz, ale posiadanie piłki było remisowe, a w statystyce strzałów ubogo. Jedyna celna próba to zasługa Bodo, jednak Filip Bednarek nie mógł mieć problemów z tym uderzeniem.

Dziesięć minut po przerwie wymarzoną okazję miał dla gości Vetlesen, który oddawał strzał z odległości rzutu karnego, ale uderzył nad poprzeczką. 35 tysięcy kibiców eksplodowało w 62. minucie, gdy Joel Pereira dośrodkował a Mikael Ishak zgubił stoperów i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Bodo dając Lechowi prowadzenie. Po zdobytej bramce „Kolejorz” starał się kontrolować wydarzenia na boisku, nie pozwalał Bodo na stworzenie sobie okazji, poza jednym zamieszaniem w polu karnym w doliczonym czasie gry. John van den Brom dokonał defensywnych zmian i gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni kibice oraz piłkarze Lecha mogli rozpocząć świętowanie awansu do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Polski klub po raz pierwszy od trzydziestu dwóch lat wygrał dwumecz w fazie pucharowej europejskich pucharów.

Kto będzie rywalem Lecha? Tego dowiemy się podczas piątkowego losowania, które zaplanowane jest na 13:00. Pierwsze spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane 9 marca, rewanże tydzień później.