La Liga podjęła decyzję że limit wydatków FC Barcelony został podniesiony do kwoty 656,5 mln euro. 

W letnim okienku transferowym na Camp Nou trafili między innymi :Pablo Torre, Franck Kessié, Andreas Christensen, Raphinha, Ousmane Dembélé, Sergi Roberto, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso i Héctor Bellerín. Łącznie władze klubu wydali za pozyskanie tych dziesięciu piłkarzy 153 milionów euro.

Natomiast podczas zakończonego letniego okienka transferowego z Barcelony odeszli: Philippe Coutinho do Aston Villa za kwotę 20 milionów euro, Pierre-Emerick Aubameyang który w ostatnim okienka transferowego rzutem na taśmę trafił do Chelsea Londyn za kwotę 12 milionów euro, czy chociażby Riqui Puig który trafił za darmo do Stanów Zjednoczonych konkretnie do Los Angeles Galaxy.

W 2021 roku Duma Katalonii uzyskała limit -144 mln euro. Jak donosi The Athletic, w celu rejestracji graczy władze klubu sprzedały 24,5 procent Barca Studios firmie Orpheus Media, 24,5 procent Socios.com i 25 procent swoich krajowych praw telewizyjnych na następne 25 lat firmie Sixth Street o wartości ponad 500 mln euro. Wszystkie te transakcje wynosiły około 800 mln euro.

Teraz władze klubu mogą w końcu spokojnie bez żadnych problemów skupić się na innych sprawach, nie związanych z dopinaniem budżetów finansowych dla La Ligi. Już dziś podopieczni Xaviego zmierzą się w sobotę z Cadizem  w La Liga. Blaugrana chce kontynuować serię bez żadnych porażek.

Zródło: GSFN

Autor: Miłosz Sojka

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.