Wczoraj dobiegły końca mecze eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Było dużo emocji, a mecze na pewno zostawiły po sobie dobre wrażenia.

Raków Częstochowa 🇵🇱 – Slavia Praga 🇨🇿. Pierwsze spotkanie, a jedno z bardziej zaciętych. Obie drużyny były przez ten sam czas przy piłce bo posiadanie to 50% – 50%. Jednak w strzałach przeważali Czesi, którzy próbowali trafić bramkę o raz więcej. Jednak co to im dało skoro to właśnie gospodarze wyszli z tego meczu wygraną ręką. Jednak dogłębnie patrząc na statystyki to Czesi oddali tylko jedno celne uderzenie na bramkę, a raków aż 3. Spotkanie w Pradze zapowiada się bardzo dobrze.

Wynik meczu: 2-1

29′ Ivi Lopez (Raków)

60′ Holes (Slavia)

61′ Tudor (Raków)

CSKA Sofia 🇧🇬 – Basel 🇨🇭. Kolejne bardzo ciekawe spotkanie jednak tylko pod względem statystyk. Dobre było na 100% dla gospodarzy bo to oni wygrali. Szwajcarzy przez aż 51% czasu meczu posiadali piłkę przy nodze jednak na bramki się to nie przełożyło. Ekipa z Bułgarii oddała ponad 17 meczy z czego 8 celnych, Basel tych strzałów oddała tylko 10 z czego połowa to celne.

Wynik meczu: 1-0

70′ Lopez (Sofia) [Samobój]

Maccabi Tel Aviv 🇮🇱 – Nice 🇫🇷. Izraelczycy jak w meczach ligi Mistrzów się popisali. Bardzo dobrze im poszło. Francuzi pomimo posiadania piłki na poziomie 52% i 10 oddanych strzałów na bramkę nie potrafili zakończyć tego meczu dobrym wynikiem dla siebie.

74′ Perica (Maccabi)

Molde 🇳🇴 – Wolfsberger 🇦🇹. Pierwsze spotkanie, w którym gospodarze meczu nie wyszli z niego zwycięsko. Austriacy mogą mówić o naprawdę wielkim szczęściu. Norwegowie oddali ponad 32 strzały na ich bramkę, a 18 celnych. Ekipa z Austrii oddała natomiast 14 strzałów.

Wynik meczu: 0-1

22. Baribo (Wolfsberger)

RFS 🇱🇻 – Linfield 🏴. Bardzo dobra gra obu ekip. Łotysze mieli zaledwie 52% posiadania piłki i 11 oddanych strzałów. Jednak Linfield oddała, aż 6 strzałów czyli tyle samo ile drużyna z Łotwy celnych. Jednak obie drużyny zaprezentowały bardzo dobrze z przodu bo w meczu łącznie padło, aż 4 gole.

Wynik meczu: 2-2

38′ Fallon (Linfield)

71′ Cooper (Linfield)

89′ Friesenbichler (RFS)

90+6′ Lipuscek (RFS)

Slovacko 🇨🇿 – AIK 🇸🇪. Pomimo dobrego posiadania piłki bo różnica wynosiła zaledwie 6% na korzyść Czechów to jednak wynik był całkowicie innym światem. Slovacko oddało 16 strzałów na bramkę, a celnych 9 podczas gdy ich rywale w całym meczu strzelali na bramkę zaledwie 4 razy z czego 2 celnie. Po samym statystykach da się wywnioskować, że Czesi przejęli inicjatywę w tym meczu bardzo szybko.

Wynik meczu: 3-0

28′ Petrzela (Slovacko)

77′ Sinyavskiy (Slovacko)

81′ Reinberk (Slovacko)

Young Boys 🇨🇭 – Anderlecht 🇧🇪. Mecz po statystykach na korzyść gospodarzy. Można mówić o tym samym co w meczu Wolfsbergera czyli o dużym szczęściu. Szwajcarzy mieli ponad 55% posiadania piłki i oddali 20 strzałów na bramkę z czego tylko 8 celnych. Belgowie natomiast strzeli na bramkę 12 razy z czego 5 razy celnie, a tylko raz z korzyścią.

57′ Delcroix (Anderlecht)

Universitatea Craiova 🇷🇴 – Beer Sheva 🇮🇱. To spotkanie to duże zaskoczenie. Pomimo, że gospodarze mieli 4% więcej posiadania piłki i aż 23 strzały oddane z czego zaledwie 8 celnych nie udało im się wiele osiągnąć. Izraelczycy oddali zaledwie 1 strzał mniej niż liczba celnych uderzeń ekipy z Rumunii, a ich celne uderzenia to liczba 2. Wynik tego meczu to naprawdę wielkie zaskoczenia dla każdego kibica pomimo wysokiej przewagi , Craiova nie potrafiła wykorzystać sytuacji , które im dawano. Jednak to nie wszystko, w tym meczu obejrzeliśmy aż dwie czerwone kartki po jednej dla obu ekip.

Wynik meczu: 1-1

70′ Hatuel (Sheva)

74′ Ivan (Craiova)

Basaksehir 🇹🇷 – Antwerp 🇧🇪. Bardzo wyrównane spotkanie dla obu ekip na co wskazuje również wynik. Obie ekipy oddały po 14 uderzeń z czego Turcy 5 celnych, a Belgowie 8 celnych. Statystyka posiadania piłki również była na korzyść ekipy z Antwerpii bo mieli go o 4% więcej niż Basaksehir.

54′ Chouiar (Basaksehir)

88′ Almeida (Antwerp)

Vaduz 🇱🇮 – Rapid Wiedeń 🇦🇹. To już trzeci remis z rzędu. Ekipa gospodarzy zaprezentowała się wspaniale w tym meczu. Oddała ponad 16 uderzeń w kierunku bramki, a celnych 9. Pogromcy Lechii Gdańsk oddali tyle samo uderzeń co Vaduz celnych, a ich liczba strzałów zagrażających bramce to 5.

10′ Ulrich (Vaduz)

53′ Druijf (Rapid)

Zrinjski 🇧🇦 – Slovan Bratislava 🇸🇰. Pomimo wyrównanego posiadania piłki cały mecz tak nie wyglądał. Zaledwie 4% różnicy na korzyść gospodarzy, a można powiedzieć, że wiele to zrobiło. Slovan od 69 minut grał w osłabieniu bo Barseghyan dostał drugą żółta kartkę. Ekipa z Bośni pokazała klasę w tym meczu bo oddali 14 strzałów, a celnych 5. Slovan ten mecz chce zapomnieć chyba jak najszybciej bo strzałów na bramkę oddali tylko 1 uderzenie i na ich szczęście było celne.

88′ Bilbija (Slovan)

Maribor 🇸🇮 – CFR Cluj 🇷🇴. Kolejne bardzo wyrównane spotkanie. Ten mecz był bardzo ciężki niewielka przewaga mogła przeważyć o zwycięstwie. Maribor miało ponad 51% posiadania piłki. Łącznie oddano ponad 24 uderzenia na bramki, Cluj celnie uderzał tylko 3 razy, a Maribor 5 razy.

Wynik meczu: 0-0

FC Koln 🇩🇪 – MOL Fehervar 🇭🇺. Niemcy w tym spotkaniu mocno przeważali co pokazuje posiadania piłki. Ekipa z Kolonii miała go ponad 61%, ale oddali tylko 10 strzałów. Drużyna z Węgier oddała tylko jedno uderzenie mniej. Obie ekipy miały jednak po 4 celne uderzenia na bramkę. Niemcy od 21 minuty grali w osłabieniu bo czerwoną kartkę ujrzał Chabot.

Wynik meczu: 1-2

14′ Dietz (Koln)

32′ Zivzivadze (Fehervar)

40′ Dardai (Fehervar)

FCSB 🇷🇴 – Viking 🇳🇴. Norwedzy pomimo wielkiej przewagi przeciwnika wygrali to spotkanie. Rumunie mieli ponad 56% posiadanie piłki i oddali ponad 25 strzałów na bramkę Wikingów. Ekipa z Norwegii na bramkę uderzała ponad 5 razy mniej.

3′ Coman (FCSB)

5′ Kabran (Viking)

35′ Bjorshol (Viking)

Lech Poznań 🇵🇱 – Dudelange 🇱🇺. W posiadaniu piłki to spotkanie było bardzo wyrównane. Obie ekipy miały go po 50% na koncie. Strzały również były na bardzo podobnym poziomie, Lech oddał ich 11, Dudelange 12. W celnych uderzeniach było na odwrót bo to klub z Bułgarskiej miał ich o jedno więcej. Co dają statystyki skoro to Lech wygrał. Dla polskich kibiców jest druga dobra wiadomość tego wieczoru. Jednak środkowy obrońca ekipy z Poznania nie będzie mógł zagrać w rewanżowym starciu. Mowa tutaj o Miliciu, który obejrzał czerwony kartonik.

Wynik meczu: 2-0

6′ Velde (Lech)

66′ Ishak (Lech)

Villareal 🇪🇸 – Hajduk Split 🇭🇷. Przewaga ekipy z Hiszpanii była bardzo widoczna w tym meczu. Posiadanie piłki na poziomie 56% dla Hiszpanów i ponad 18 strzałów oddanych na bramkę. Statystyka celnych też nie wygląda źle bo 10 z 18 strzałów okazało się tworzyć zagrożenie dla bramki Chorwatów. Hajduk oddał tylko 9 uderzeń z czego 4 strzały były celne.

Wynik meczu: 4-2

2′ Biuk (Hajduk)

14′ Morales (Villareal)

19′ Livaja (Villareal) [Samobój]

36′ Morales (Villareal)

45+1′ Moreno (Villareal)

85′ Fossati (Hajduk)

West Ham 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Viborg 🇩🇰. Bardzo dobre spotkanie dla oka. Anglicy przeważali w posiadaniu piłki 54% – 46% ale to duńczycy oddali więcej strzałów bo 9 , a ekipa młotów zaledwie 7. Gdy popatrzymy na strzały celne to znów mamy przewagę West Hamu, bo oddali 6 strzałów celnych, a Duńczycy 5. W najważniejszej statystyce czyli w bramkarz znów przeważała ekipa z wysp. Połowa ich strzałów celnych zakończyła się bramką.

Wynik meczu: 3-1

23′ Scamacca (West Ham)

64′ Bowen (West Ham)

78′ Antonio (West Ham)

AZ Alkmaar 🇳🇱 – Gil Vicente 🇵🇹. Posiadanie piłki w obu drużynach na bardzo podobnym poziomie bo 50% w obydwu drużynach. Jednak strzały to już przewaga ekipy z Holandii, 13 strzałów oddała ekipa AZ, a Gil o 7 mniej. W celnych strzałach statystyka ta różni się tylko o 5 uderzeń również na korzyść drużyny Alkmaar.

Wynik meczu: 4-0

24′ De Wit (AZ)

78′ Lahdo (AZ)

85′ Pavlidis (AZ)

89′ De Wit (AZ)

Fiorentina 🇮🇹 – Twente 🇳🇱. W tym meczu trzeba sobie to powiedzieć jasno. Ekipa z Florencji przeważała w całym meczu. Ponad 55% posiadania piłki i 13 oddanych strzałów i tyle samo celnych co wszystkie uderzenia twente czyli 5.

2′ Gonzalez (Fiorentina)

31′ Cabral (Fiorentina)

65′ Cerny (Twente)

Partizan 🇷🇸 – Hamrun 🇲🇹. Ekipa z Malty w całym meczu uzyskała lepsze posiadanie piłki nie wiele bo różnica to tylko 2%. Serbowie natomiast oddali więcej strzałów. 16 razy próbowali uderzenia na bramkę, a celnie ich próby zakończyły się tylko w 9 przypadkach. Hamrun celnie strzelała zaledwie 5 razy z 11 prób.

Wynik meczu: 4-1

15′ Gomes (Partizan)

25′ Urosevic (Partizan)

33′ Diabate (Partizan)

52′ Guillaumier (Hamrun)

77′ Andrade (Partizan)

Shkupi 🇲🇰 – FC Ballkani 🇽🇰. Ekipa z Macedonii Północnej była znacznie lepszą drużyną, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Udało im się uzyskać całe 55% posiadania piłki, a na bramkę uderzyli aż 23 razy z czego celnych prób było zaledwie 10 . Kosowski klub miał tych prób 8 , a celnych aż w 5 przypadkach z czego 2 wykorzystali.

19′ Adetunji (Shkupi)

23′ Rrahmani (Ballkani)

67′ Korenica (Ballkani)

Podsumowując te wszystkie spotkania w tym tygodniu czekało nas naprawdę wiele emocji. Kilka drużyn dzięki dobrej grze zapewniło sobie awans chyba, że zobaczymy ich fatalną formę za tydzień. Oby mecze rewanżowe dały tyle samo emocji, co i te.