fot. Martin Fisch / Wikimedia Commons

Po pierwszej odsłonie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie skoczkowie udają się na drugi z obiektów w tourne. Tym razem wszyscy Polacy zostali dopuszczeni do serii kwalifikacyjnej i powalczą o miejsce w jutrzejszym konkursie. Dzisiaj poznamy również pary, w jakich wystartują skoczkowie podczas noworocznej rywalizacji w systemie KO.

Skocznia Große Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen to wybudowany w 1934 roku obiekt. Przez prawie dziewięćdziesiąt lat istnienia był kilkukrotnie przebudowywany. Obecnie jest to skocznia o rozmiarze 142 metrów z punktem K usytuowanym na 125 metrze. Jej rekordzistą jest Simon Ammannn – Szwajcar osiągnął tu wynik 143,5 metra. Jego rezultat wyrównał Marius Lindvik w noworocznym konkursie w tym roku. Skocznia w Garmisch-Partenkirchen jest tradycyjnie drugim konkursem w legendarnym Turnieju Czterech Skoczni.

W ostatni dzień 2020 odbędą się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w systemie KO. Na starcie zobaczymy dziś siedmiu Polaków: Kamila Stocha, Andrzeja Stękałę, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę oraz Macieja Kota. Faworytami do triumfu w dzisiejszych zmaganiach są na pewno liderzy Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud i Markus Eisenbichler. Dobrych skoków możemy się również spodziewać ze strony Karla Geigera, który triumfował w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. W treningach fantastycznie prezentowali się Dawid Kubacki i Anze Lanisek, a w rywalizacji o triumf pozostaje takżenasz fantastyczny Kamil Stoch.

Kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen rozpoczną się o godzinie 14. Zapraszamy do śledzenia ich w kanale 2 RadiaGol – relację z nich przeprowadzą Maciej Piotrowski i Piotr Gułajewski.

 

Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.