Nieuchronnie kończy się kolejna faza rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Do rozegrania w 1/8 finału został nam jeden mecz, w którym zmierzą się dwaj pierwszoligowcy – Arka Gdynia i Górnik Łęczna. 

Zawodnicy z Gdyni z każdą kolejną potyczką radzą sobie coraz lepiej, co potwierdza Dariusz Marzec, ich trener. Chwalił on swoich piłkarzy za realizowanie założeń taktycznych podczas okresu przygotowawczego oraz za poprawę ich gry. Piłkarze Arki potrafili w tej edycji Pucharu Polski potrafili wyeliminować już Górnik Polkowice i Koronę Kielce, aczkolwiek nie były to potyczki, które jakkolwiek mogły zweryfikować rzeczywisty potencjał Gdynian.

Z kolei Górnik Łęczna jest już po okresie przygotowawczym i z pełną gotowością przystąpi do tej rywalizacji. Są optymistycznie nastawieni zwłaszcza po zwycięstwie 3:0 ze Stalą Stalowa Wola oraz faktem, że wzmocnili się ciekawymi piłkarzami, na czele z Michałem Makiem i Gabrielem Matei. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa rywalizacja, która rzecz jasna będzie transmitowana na antenie naszego radia. Start w kanale 1 o 17:55, a komentować będą Mateusz Pietrzak i Bartosz Pająk. 

UDOSTĘPNIJ