Grzegorz Krychowiak zaliczył ostatnio dobry występ w lidze arabskiej. Polski piłkarz strzelił dwie bramki, a jego drużyna Al-Shabab pokonała Al-Feiha 2:1. W kadrze jednak wypada fatalnie. Po Euro 2016 i transferze do PSG Krychowiak przestał błyszczeć i często jest najsłabszym ogniwem w narodowej drużynie.

Mimo to Czesław Michniewicz nie chce z niego rezygnować, co wywołuje oburzenie wśród kibiców. Krychowiak wciąż może liczyć na zaufanie od selekcjonera. Michniewicz postanowił odwiedzić piłkarza w Arabii Saudyjskiej, a Krychowiak opublikował swoje zdjęcie z trenerem na Instagramie.

Wszystko wskazuje na to, że były gracz Sevilli zagra na mistrzostwach świata w Katarze, ale na razie są to tylko medialne spekulacje. Na powyższym zdjęciu pomocnik Al-Shabab trzyma w prawej ręce hasło reklamowe PZPN „Kierunek Katar”. Do tej fotografii piłkarz dodał post z napisem „My i 25 innych”. Jedno jest pewne. Krychowiak wciąż ma spore zaufanie u Michniewicza.

Jak jednak do tej kwestii odnosi się trener kadry? Michniewicz na ten post zareagował żartem. – „Krycha blisko Kataru… a dokładnie w Arabii Saudyjskiej!”. Ogólnym celem wyjazdu selekcjonera wcale nie było spotkanie się z piłkarzem, lecz zapoznanie sie z mundialową bazą. 20 października trener Michniewicz wskaże 55 kandydatów, którzy bedą uwzględniani przy wyborze mundialowego składu. Spośród tych zawodników wyłoni się lista 26 graczy, którzy polecą do Kataru.

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.