Sezon lekkoatletyczny w Polsce zostanie otwarty 20 czerwca. Zainauguruje go mityng na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zaprezentują się tam nasi najlepsi zawodnicy, na czele z Konradem Bukowieckim i Justyną Święty-Ersetic.

Jak wszyscy wiemy, pandemia koronawirusa storpedowała kalendarze sportowcom z całego świata. W tym gronie są również lekkoatleci. Zawodnicy trenowali w domach, a także od niedawna na obiektach, jednak tym, co najbardziej im doskwierało, to brak startów. Powoli kończymy z tym stanem rzeczy, bo już 20 czerwca w słynnym „Kotle Czarownic”, czyli na Stadionie Śląskim odbędzie się mityng otwierający sezon letni.

Wśród zawodników, którzy zapowiedzieli start są wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, mistrzyni Starego Kontynentu Justyna Święty-Ersetic, a także młociarz Wojciech Nowicki oraz biegacze na 400 metrów Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk. W planach jest rozegranie dziesięciu konkurencji, a cała rywalizacja toczyć się będzie pod hasłem „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski”. Ma to być wielkie święto.

Od 31 maja możliwe jest organizowanie zawodów do 150 osób, z zachowaniem wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) oraz ministerstw: Zdrowia i Sportu. Podobne zabiegi prowadzone są m.in. w Niemczech i Austrii, gdzie już odbyły się pierwsze mityngi.

Na dzień 20 czerwca planowane jest również rozegranie mniejszych zawodów: w Częstochowie, Bielsku-Białej. 21 czerwca ma się też odbyć rywalizacja miotaczy w Rybniku.

Źródło: Dziennik Sport

ZOBACZ TAKŻE: TVP chce zorganizować na swoim terenie “Mityngi czwartkowe”

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa. W miarę merytoryczny i w miarę humorystyczny. Tu na stronie: piłka nożna i lekkoatletyka