Marita Kramer triumfowała w piątkowym, otwierającym sezon Pucharu Świata kobiet konkursie w Niżnym Tagile. Podium zawodów uzupełniły Ema Klinec i Daniela Iraschko-Stolz.

Kramer absolutnie zdominowała konkurs, utrzymując świetną formę z kwalifikacji. Szczególnie imponujący był jej skok z pierwszej serii o długości 104,5 metra, oceniony łącznie na 132,3 punktu. W drugiej próbie ponownie była lepsza od wszystkich rywalek i udowodniła wyższość w piątek, końcowo wygrywając z przewagą ponad 40 punktów.

Druga Ema Klinec utrzymała zdobytą w pierwszej serii drugą pozycję mimo krótszego skoku i szóstej noty w drugiej serii. Sara Takanashi – trzecia przed finalną kolejką – mogła ją wyprzedzić, jednak zepsuła swój skok i spadła na 6. pozycję. Na podium w jej miejsce wskoczyła Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka dwoma dobrymi skokami na 90 metr wywalczyła sobie satysfakcjonujący rezultat na otwarcie sezonu.

Polkom niestety nie udało się zapunktować. Kinga Rajda uplasowała się na 34. pozycji po skoku o długości 72,5 metra, który dał jej łączną notę 72 punktów. Kamila Karpiel była nieco gorsza, gdyż zaliczyła 38. rezultat. Wylądowała ona na 69. metrze i zapisała na swoim koncie 64,1 punktu.

Kolejny, drugi konkurs kobiet w Niżnym Tagile już w sobotę. Kwalifikacje do niego mają wystartować o 10:30 polskiego czasu, a pierwszą serię zaplanowano na 12:00.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"