Tuż przed wczorajszym spotkaniem pomiędzy reprezentacją Polski a kadrą Łotwy doszło do niecodziennej sytuacji. Kontrowersje, które miały zaraz rozpocząć się wokół Arkadiusza Recy, wywołała wypowiedź Macieja Szczęsnego. Ekspert wyjawił, że w kontrakcie obrońcy jest zapiska, mówiąca o pieniądzach, jakie wypłacić ma Atalanta Bergamo Wiśle Płock w przypadku rozegrania przez Polaka 5 meczów w kadrze.

Co konkretnie miał na myśli Maciej Szczęsny?

W lecie 2018 roku szeregi Wisły Płock opuścił Arkadiusz Reca i od tamtego czasu reprezentuje on barwy Atalanty Bergamo. Gdyby nie fakt, że Polak nie gra regularnie w klubie, to nikogo nie zdziwiłaby decyzja o wystawieniu go przeciwko Łotwie. Informacja ta jednak oburzyła Macieja Szczęsnego, według którego postawienie na 23-latka miało podłoże wręcz korupcyjne.
W przedmeczowym studiu ekspert wyjawił, że w kontrakcie obrońcy jest zapiska o klauzuli, mówiącej, że po 5 meczach zagranych w reprezentacji Atalanta ma wypłacić Wiśle Płock pół miliona euro. Były bramkarz między wierszami sugerował, iż problem leży w tym, że byłym trenerem Wiślan jest właśnie Jerzy Brzęczek.
Odmiennie zdanie w tej kwestii ma Mateusz Borek, który twierdzi, że o żadnych pieniądzach za grę w kadrze nie było mowy. Dziennikarz przyznał, że dzwonił w “parę miejsc” oraz że wierzy swoim rozmówcom.

Co na ten temat sądzą bohaterowie całego zamieszania?

Po wygranym meczu z Łotwą o kwestie kontraktowe został zapytany Arkadiusz Reca. Zawodnik przyznał w wywiadzie, że o żadnej zapisce w kontrakcie nie było mowy.
Na pytanie od dziennikarzy, Jerzy Brzęczek odpowiedział, że nie posiada żadnych informacji na temat kontraktów swoich piłkarzy. Selekcjoner mimo wszystko podszedł z szacunkiem do opinii Macieja Szczęsnego na ten temat.
Do całej sytuacji odniósł się również Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie ukrywał swojego niezadowolenia ze słów eksperta, a jego wypowiedź uznał za złośliwą.

Wygląda zatem na to, że Szczęsny wywołał burzę w szklance wody, a cała sytuacja tylko negatywnie odbije się na i tak mocno krytykowanym Recy…

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.