Polska przegrała z Francją 1:3 i tym samym odpadła z mistrzostw świata. „Biało-Czerwoni” zakończyli swoje zmagania na 1/8 finału.

Po dzisiejszym występie polscy piłkarze wrócą jednak do domu z podniesionymi głowami. Na tle Francji podopieczni Czesława Michniewicza zaprezentowali się zaskakująco dobrze. Obraz gry był znacznie lepszy w porównaniu z tym, co pokazaliśmy w starciu z Argentyną. Nie broniliśmy się przez pełne 90 minut. „Biało-Czerwoni” stwarzali sytuację pod bramką przeciwnika. W 37 minucie byliśmy nawet bliscy objęcia prowadzenia, lecz Piotr Zieliński trafił w nogi Hugo Llorisa.

Grając ofensywnie, wcale nie popełnialiśmy zbyt dużo błędów w obronie. Cash świetnie sobie radził w pojedynkach z Mbappé, także Bereszyński i Glik zatrzymywali niejedną akcję Francuzów. Nasi stoperzy wraz z Przemysławem Frankowskim, Piotrem Zielińskim i Sebastianem Szymańskim zagrali dziś bardzo dobry mecz. Szczęsny także bez zarzutów, gorszy dzień miał natomiast Lewandowski. Bramka z karnego wcale nie wpływa pozytywnie na ocenę jego gry, zwłaszcza, że kapitan naszej kadry trafił z jedenastu metrów dopiero za drugim podejściem.

Francuzi byli jednak lepsi na boisku, ale taki przebieg spotkania nie zaskakiwał pewnie żadnego kibica. Zaskoczyła nas jedynie gra „Biało-Czerwonych”, którzy w końcu zagrali odważnie i ofensywnie. Kibice reprezentacji Polski nie oglądali dzisiaj obrony Częstochowy w wykonaniu ich idoli. Piłkarze Michniewicza potrafili utrzymać się przy piłce przez dłuższy okres czasu. Posiadanie piłki tylko w niewielkim przechyliło się na korzyść „Trójkolorowych” (55%).

Niemniej to Francuzi za sprawą Oliviera Giroud i Kyliana Mbappé, który dwukrotnie pokonał Wojciecha Szczęsnego, cieszą się z awansu do ćwierćfinału. My natomiast żegnamy się z mundialem, lecz tym razem bez kompromitacji. Po raz pierwszy od 36 lat naszym piłkarzom udało się wyjść z grupy, a w ostatnim meczu z Francją „Biało-Czerwoni” wreszcie zaprezentowali ciekawe widowisko. Mamy nadzieję, że na następnym mundialu osiągniemy lepszy wynik. W końcu był to pierwszy mundial w XXI w., w którym „Biało-Czerwoni” zagrali w fazie pucharowej.

Polska – Francja 1:3 (0:1)

Robert Lewandowski 90+9′ (k) – Olivier Giroud 44′, Kylian Mbappé 74′, 90+1′

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.