Profesjonalną karierę rozpoczęła w 2005 roku. Już dwa lata później jako pierwsza Polka w historii triumfowała w finale turnieju WTA w Stockholmie. Na przestrzeni 13-letniej zawodowej gry dostarczyła kibicom w kraju i na świecie niepowtarzalnych chwil wzruszenia i dumy. Jest powszechnie uważana za najlepszą polską tenisistkę w historii. 14 listopada 2018 roku Agnieszka Radwańska opublikowała na swoim profilu na Instagramie informację o zakończeniu przygody ze sportem w roli czynnej zawodniczki.

Krakowianka postanowiła pożegnać się z grą po przedłużających się seriach kontuzji. Obok innych czynników przełożyło się to bezpośrednio na coraz mniej satysfakcjonujące dla niej samej oraz dla jej fanów wyniki. Obecnie jest 75. na na świecie. W okresie święcenia najwięszych triumfów zajmowała 2. pozycję w rankingu WTA. Radwańska 20-krotnie triumowała w międzynarodowych turniejach. Wśród jej wielu pamiętnych osiągnięć wymienić należy przed wszystkim finały: Wimbledonu z 2012 roku, Indian Wells z 2014 r. oraz Sydney Open z 2017 r. Polka zapisała się na kartach historii zwycięstwami m.in. w prestiżowym WTA Singapour Finals (2015), Miami Open (2012), Montreal Open (2014) oraz Dubai Open (2012).

fot. źródło: wtatennis.com

ŹRÓDŁONatalia Kupsik
UDOSTĘPNIJ
Avatar
Redaktor Radia Gol zajmująca się głównie tematami związanymi z tenisem i siatkówką. Niereformowalna fanka Rogera Federera ze słabością do gorzkiej czekolady. Na co dzień studiuje prawo w Poznaniu. Od zakupów woli mecze siatkarskiej reprezentacji, a w wolnych chwilach myśli o smaku wimbledonowskich truskawek.