Zlatan Ibrahimović jest o krok od powrotu do Europy. Komisarz ligi MLS, Don Garber potwierdził, że o usługi szwedzkiego napastnika mocno zabiega AC Milan.

Kontrakt 38-latka z Los Angeles Galaxy wygasa wraz z końcem tego roku. Na razie nic jednak nie wskazuje na to, by Ibrahimović pozostał w Stanach Zjednoczonych na dłużej. Najprawdopodobniej Szwed będzie kontynuować swoją karierę w Europie. Mimo zaawansowanego wieku Zlatan nie może narzekać na zainteresowanie ze strony innych klubów. Ostatnio łączono go między innymi z takimi drużynami jak Napoli, Bologna, Flamengo czy Perth Glory.

Tymczasem Don Garber zdradził, że Ibrahimović może wkrótce zostać piłkarzem Milanu.

– Zlatan to bardzo interesujący facet. MLS potrzebuje tego rodzaju zawodników. Ma 38 lat, a teraz Milan, jeden z najlepszych klubów na świecie, próbuje go pozyskać. Jest ekscytujący zarówno na boisku, jak i poza nim. Miałem przez niego ręce pełne roboty, ale potrzebujemy takich zawodników. Był jak David Beckham, gdy trafił do MLS.

Gdyby Szwed ostatecznie trafił do ekipy “Rossonerich”, to byłaby to zła informacja dla Krzysztofa Piątka. Polski napastnik obecnie przechodzi przez ciężki okres i już teraz nie zawsze znajduje się w podstawowym składzie Milanu. Transfer Ibrahimovicia mógłby więc tylko pogorszyć sytuację “II Pistolero”.

Warto zaznaczyć, że Szwed w przeszłości był już zawodnikiem mediolańskiej ekipy – w latach 2010-2012. W tym czasie wywalczył z Milanem mistrzostwo i Superpuchar Włoch

Ibrahimović w minionym sezonie MLS wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, w których zdobył 31 bramek i zaliczył 8 asyst.

UDOSTĘPNIJ