W poniedziałek żyliśmy przede wszystkim pojedynkiem reprezentacji Polski z drużyną Niemiec. Nie było to jednak jedyne ciekawe dzisiaj spotkanie. Poniżej podsumowanie kolejnego dnia mistrzostw.

Puchar Prezydenta

D.R. Konga – Republika Zielonego Przylądka 10:0

Mecz zakończony walkowerem.

Tunezja – Angola 34:29

Tunezja od początku spotkania utrzymywała minimalną przewagę, której nie straciła aż do końca.

Grupa I

Brazylia – Urugwaj 37:17

Zgodnie z przewidywaniami mecz bez większej historii. Już pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 18:7 na korzyść Brazylii.

Hiszpania – Węgry 36:28

Nieco więcej walki należało spodziewać się w tym spotkaniu po węgierskiej stronie. Tymczasem nasi bratankowie po pierwszej połowie tracili już siedem bramek. Wydaje się natomiast, że ekipa z półwyspu Iberyjskiego rozkręca się z meczu na mecz. Nie będzie zatem niespodzianką, jeśli Hiszpanie zameldują się w półfinale.

Polska – Niemcy 23:23

Pełen opis spotkania tutaj.

Do ćwierćfinału przechodzi Hiszpania oraz Węgry.

Grupa II

Bahrajn – Japonia 25:29

W azjatyckim pojedynku górą Japonia. Spotkanie było wyrównane tylko w kilku pierwszych minutach. Do przerwy różnica wynosiła już siedem bramek na niekorzyść Bahrajnu. W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło i ostatecznie mecz zakończył się różnicą czterech bramek.

Argentyna – Katar 25:26

Grupą pełną niespodzianek należy określić grupę drugą. Po wygranej Argentyny z Chorwacją wydawało się, że ekipa z Ameryki Południowej pewnie zmierza do ćwierćfinału. Nic bardziej mylnego. Otóż Argentyna świetnie weszła w mecz, miała już nawet 7 bramek przewagi nad rywalami. Na nic to się zdało. Pogoń azjatyckiej drużyny była na tyle skuteczna, że przyniosła jej zwycięstwo. Zwycięstwo oraz awans do ćwierćfinału.

Dania – Chorwacja 38:26

Chorwacja po fatalnym meczu z Argentyną nie zdołała poprawić się w pojedynku z Danią. A miała ku temu świetną okazję, bo po wygranej Kataru miała we własnych dłoniach awans do ćwierćfinału. O ile po pierwszej połowie Duńczycy prowadzili ledwie dwoma bramkami, o tyle druga część spotkania to ich koncert.

Do ćwierćfinału przechodzi Dania oraz Katar.