Dominująca w wspinaczce sportowej na czas Aleksandra Mirosław odniosła kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata. Tym razem okazała się najlepsza podczas zawodów w Salt Lake City. Piąte miejsce w tej konkurencji zajęła Natalia Kałucka.

W tym sezonie łupem Polki padły już zawody w tej konkurencji podczas Pucharu Świata w Dżakarcie oraz Seulu. Od 28 kwietnia 2023 r. należący do 29- latki rekord świata wynosi 6,25 sek. Najszybciej Mirosław pojawiła się na szczycie ścianki w półfinale gdy zmierzono jej 6,39. Z kolei finał wygrała z wynikiem 6,43.

– Skupiam się na swoich biegach, nie zwracam uwagi na to, kto startuje obok. Puchar Świata jest dla mnie częścią przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu, czyli mistrzostw świata – mówiła po odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Na drugim stopniu podium, podobnie jak przed dwoma tygodniami stanęła Desak Made Dewi. Reprezentantka Indonezji w ćwierćfinale była szybsza od ostatecznie piątej Natalii Kałuckiej.

Autor: Paweł Ziobro