Zwycięski okazał się dla Biało-Czerwonych pierwszy z dwóch meczów towarzyski z Węgrami. Polscy hokeiści wygrali w Tychach 4:2.

W pierwszej tercji obie drużyny dobrze broniły i przechwytywały krążek, ale też miały swoje szanse – dobrze jednak spisywali się bramkarze, Bence Bálizs i John Murray. W 18. minucie Polacy zanotowali przechwyt w tercji neutralnej, Paweł Zygmunt wyszedł sam na sam z Bálizsem i pokonał węgierskiego bramkarza.

W 26. minucie spotkania to nasi rywale atakowali, ale nasi hokeiści przejęli krążek we własnej tercji obronnej. Wyprowadzona kontra trzech Biało-Czerwonych przeciwko całej piątce węgierskiej wracającej do defensywy zakończona została golem kapitana reprezentacji, Krystiana Dziubińskiego. Po tej drugiej bramce nasi przeciwnicy zaczęli coraz odważniej nacierać, a i w nasze szeregi wkradło się trochę niedokładności, zwłaszcza niebezpiecznej we własnej tercji obronnej. Szczególnie groźnie zrobiło się w 33. minucie, kiedy jednak serią interwencji popisał się Murray.

Do końca drugiej tercji wynik nie uległ zmianie, w trzeciej natomiast Polacy nie wykorzystali inicjatywy pod bramką Bálizsa, a w 46. minucie kontaktowego gola dla Węgrów zdobył strzałem ze skrzydła Gergő Nagy. Minęła kolejna minuta i na tablicy wyników za bramką Murraya pojawił się remis – Biało-Czerwoni odpuścili pressing na Nándorze Fejesu, a ten uderzył spod niebieskiej linii i pokonał naszego bramkarza. Cisza na trybunach Stadionu Zimowego w Tychach nie trwała jednak długo – entuzjazm publiczności wywołał w 49. minucie Krystian Dziubiński, który z woleja dobił odbity przez Bálizsa strzał Bartosza Fraszki.

Na dwie minuty przed końcem spotkania Ákos Mihály został wysłany na ławkę kar. Węgrzy wycofali bramkarza, ale nadziali się na kontrę, którą wykończył Grzegorz Pasiut, ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Polaków. Najlepszymi zawodnikami meczu zostali Maciej Kruczek i Nándor Fejes. W piątek rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów.