“Urozmaicona trasa i walka do ostatnich metrów” – w ten sposób tegoroczną trasę Vuelta a Espana scharakteryzował jej dyrektor Javier Guillen. W czwartek odbyła się prezentacja wyścigu. Kolarze będą ścigać się od 14 sierpnia do 5 września i pokonają łącznie 3336 kilometów.

76. edycja rywalizacji dookoła Hiszpanii rozpocznie się 8-kilometrową jazdą indywidualną na czas w Burgos. Zakończy natomiast także “czasówką” na liczącym 33,7 km odcinku z Padron do Santiago de Compostela.

Dyrektor Guillen zapowiedział, że trasa została tak pomyślana (m.in. “różnorodność geograficzna”), aby kibice mogli emocjonować się rywalizacją kolarzy o zwycięstwo do ostatniego etapu.

“Dążymy do tego, aby do końca mogły nastąpić zmiany w klasyfikacji i triumfator był znany dopiero na ostatnich metrach. Chcemy też pokazać nasz kraj: jego piękno i potencjał jako światowego lidera w turystyce” – stwierdził w Burgos przedstawiciel organizatorów.

Podczas prezentacji podkreślono, że nie zabraknie etapów górskich i kończących się na nieznanych dotąd podjazdach, lecz nie zabraknie też odcinków płaskich. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatni tydzień zmagań.

W ubiegłym roku, już po raz drugi z rzędu, wygrał Słoweniec Primoz Roglic. W klasyfikacji generalnej wyprzedził Ekwadorczyka Richarda Carapaza i Brytyjczyka Hugh Carthy’ego. Finisz miał miejsce w Madrycie.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.