Trener Arsenalu, Unai Emery otwarcie zakomunikował, że w obecnym sezonie nie będzie liczył na Shkodrana Mustafiego i Mohameda Elneny’ego. Zdaniem Hiszpana obaj zawodnicy powinni jak najszybciej zmienić klub. 

Okienko transferowe w Anglii zakończyło się 7 sierpnia. Mimo tego, że tamtejsze kluby nie mogą wzmocnić swojego składu nowymi piłkarzami, to nadal mogą sprzedawać swoich obecnych zawodników do drużyn z innych lig. W Arsenalu głównymi kandydatami do opuszczenia zespołu są Shkodran Mustafi i Mohamed Elneny, o czym otwarcie poinformował trener “Kanonierów”, Unai Emery

Ci zawodnicy znają swoją sytuację. Chciałbym, aby byli szczęśliwi, a gdy nie grają, nie są szczęśliwi. Tak było w zeszłym sezonie. To są świetni piłkarze, jednak z takich, czy innych powodów, mieliby mało szans na pokazanie swoich umiejętności – oznajmił.

Hiszpan jednocześnie podkreśla, że dla dobra zawodników lepiej będzie, jeśli obaj zmienią klub jeszcze w tym okienku transferowym. 

Rozmawiałem z nimi wielokrotnie zarówno w zeszłym sezonie, jak i podczas letniego okresu przygotowawczego. Myślę, że pozytywnie skorzystają na odejściu do klubów, gdzie będą mogli odgrywać ważne role i z radością kontynuować karierę – dodał.

Sytuacja jest wprawdzie znana, ale mamy do nich ogromny szacunek. Są z nami, trenują. Ja życzę im jak najlepiej – zakończył. 

Obaj zawodnicy trafili do Arsenalu w 2016 r. Mustafi przyszedł za ponad 30 mln euro z Valencii, a Elneny za około 12 mln euro z FC Basel.

W minionym sezonie Niemiec był kluczową postacią w drużynie Emery’ego i rozegrał 40 spotkań, natomiast Egipcjanin pełnił marginalną rolę w zespole – wystąpił w 17 spotkaniach i najczęściej na boisko wchodził z ławki rezerwowych. W obecnym sezonie obaj piłkarze nie zagrali ani jednej minuty. 

Zobacz także: Romelu Lukaku: “Pogba, Sanchez i ja byliśmy kozłami ofiarnymi”

UDOSTĘPNIJ