Kolejna poważna kontuzja Roberta Gumnego. 21-latek nie dokończył odbywającego się nieco ponad tydzień temu meczu z Piastem Gliwice i jak się okazuje, nie zagra przez kilka najbliższych miesięcy.

Dokładnie 8 dni temu Lech Poznań przerwał złą passę i pokonał u siebie 3:0 Mistrza Polski – Piast Gliwice. Straty okazały się jednak ogromne, gdyż kontuzji w tym meczu doznali Kamil Jóźwiak oraz jedyny zdrowy prawy obrońca – Robert Gumny. 

Wydawało się, że kilkanaście dni przerwy wystarczy, aby młodzi piłkarze Kolejorza wrócili na boisko. Dziś pojawiła się jednak przykra informacja dotycząca Gumnego. 21-latka czeka kolejna przerwa i potrwa ona prawdopodobnie kilka miesięcy. Ucierpiało kolano, przez które uciekła mu również część poprzedniego sezonu, w którym zagrał tylko 20 spotkań.  

Obrońca był w ostatnich dniach na konsultacjach w Rzymie oraz Zurychu. W Szwajcarii zalecono plastykę chrząstki (uzupełnienie ubytków) i wykona ją doktor Tomasz Piontek z poznańskiej kliniki Rehasport, z którą współpracuje Lech Poznań. 

W obecnym sezonie Robert Gumny rozegrał łącznie 18 oficjalnych spotkań (16 w PKO Ekstraklasie i 2 w Pucharze Polski). Była szansa, że zimą odejdzie za wielkie pieniądze za granicę, ale kontuzja raczej na pewno zatrzyma go w Polsce przynajmniej do lata. 

Cała sytuacja to ogromny cios dla Kolejorza, który w pierwszym zespole nie ma w tym momencie zdrowego zawodnika, który nominalnie gra na prawej obronie (kontuzjowany jest też Tomasz Cywka). We wczorajszym meczu w Płocku dziurę tą załatał Lubomir Satka, ale Słowak otwarcie przyznaje, że lepiej czuje się na środku defensywy.  W tym przypadku szansę otrzymać może kolejny młodzieżowiec, a konkretnie Karol Smajdor, który regularnie gra w 2. ligowych rezerwach Lecha. 18-latek rozegrał w tym sezonie 14 spotkań. 

Źródło: www.lechpoznań.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Lekkoatletyka oraz fotografia