Zespół Udinese po raz kolejny bardzo słabo rozpoczął sezon i wszystko wskazuje na to, że kolejny rok z rzędu będą musieli bić się o utrzymanie. Właściciele drużyny z północy Włoch stracili cierpliwość do Julio Velazqueza i po kolejnej bezbarwnej porażce pożegnali się z Hiszpanem. Nowym szkoleniowcem “Zebrette” został Davide Nicola.

Powtórka z rozrywki

Udinese nie szalało szczególnie podczas letniego mercato, jednak transfery zdolnego Mandragory bądź Teodorczyka można uznać za niezłe. Włoch do tej pory spisuje się dobrze i jest pewnym punktem swojej drużyny. Inaczej wygląda sytuacja u Teodorczyka. Polski napastnik na początku sezonu wchodził głównie z ławki. Następnie przebił się na chwilę do podstawowego składu, ale niedługo po tym doznał kontuzji. Do gry ma powrócić dopiero w przyszłym roku.

Wiele wskazuje na to, że kibiców Udinese czeka ponowna walka o utrzymanie do ostatnich chwil. Podopieczni Velazqueza spisywali się bardzo słabo. Jedynymi zawodnikami, których można wyróżnić są Rodrigo De Paul oraz Kevin Lasagna. Jest to jednak za mało, żeby myśleć o pozytywnych wynikach. Po dwunastu kolejkach zajmują siedemnastą lokatę z dziewięcioma punktami na koncie. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z równie słabym beniaminkiem z Empoli, co tylko przypieczętowało los hiszpańskiego szkoleniowca.

Zobacz także: Szymański w Neapolu?

Davide Nicola uratuje kolejny klub?

Davide Nicola dla niedzielnych fanów piłki jest raczej anonimowy, jednak na Półwyspie Apenińskim cieszy się sporą popularnością. Wszystko dzięki temu, co osiągnął na ławce trenerskiej w drużynie Crotone. Nicola prowadził zespół z Kalabrii w sezonie 2016-2017. Ekipa ze stadionu Ezio Scida  po dwudziestu dziewięciu kolejkach do bezpiecznej pozycji traciła aż 8 punktów i wszystko wskazywało na to, że “Squali” w swoim debiucie pożegnają się z Serie A. Historia potoczyła się jednak zupełnie inaczej. Podopieczni Nicoli na dziewięć ostatnich meczów wygrali sześć i utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla małego klubu z malowniczej Kalabrii było to wielkie osiągnięcie.

Historia Crotone pokazuje, że Davide Nicola mimo braku doświadczenia, potrafi w najważniejszym momencie sezonu odpowiednio zmotywować swoich zawodników. Wydaje się więc, że włodarze Udinese dokonali dobrego wyboru. Czy Davide Nicola uratuje przed spadkiem kolejny zespół? Czas pokaże.

 

 

FOT.legaseriea.it
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.