Jak podał Tomasz Włodarczyk, zespół PAOK-u Saloniki otrzymał ofertę za polskiego napastnika. Świderski miałby się przenieść do Stanów Zjednoczonych za kwotę pięciu milionów euro. 


Karol Świderski trafił do Grecji na początku 2019 roku. W tym sezonie ma na koncie łącznie cztery gole i trzy asysty we wszystkich rozgrywkach. Transfer za ocean byłby na pewno skokiem do przodu pod względem finansowym, jak i piłkarskim. 

Jak donosi Mateusz Rokuszewski, napastnik miałby zostać zawodnikiem Charlotte FC, czyli nowego zespołu na mapie MLS. W zespole z Karoliny Południowej występuje inny Polak, Jan Sobociński. 


Jak informuje Piotr Wołosik, transfer jest już na ostatniej prostej i pozostały formalności. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszystkie dokumenty z pozwoleniem na pracę i innymi dopełnieniami potrafią trwać bardzo długo. 

W ekstraklasie zyska Jagiellonia, która zagwarantowała sobie procent od sprzedaży swojego byłego zawodnika. 


Autor: Filip Tyczyński

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.