Lekkoatletyka wraca! Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie początek rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Pierwsza runda zaplanowana jest na 19 czerwca.

Aż do września, kluby będą walczyć o punkty w ramach imprez krajowych z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). W tym roku punktować można również w ramach Mistrzostw Polski.

Finałowe zawody Drużynowych Mistrzostw Polski zapowiedziano na 26 września, a areną zmagań będzie Lublin. Juniorzy powalczą o medale 10 października w Białymstoku.

W roku 2019 najlepszą drużyną okazał się zespół AZS-u AWF-u Warszawa.

Lekkoatletyka po okresie zastoju spowodowanym pandemią koronawirusa powoli wraca do normalnego rytmu. Przeprowadzane są już pierwsze, mniejsze zawody (w ubiegłą sobotę w Giżycku rywalizowali biegacze krótkodystansowi). Na 20 czerwca przewidziano rozegranie mityngu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a Indywidualne Mistrzostwa Polski mają się odbyć w dniach 28-30 sierpnia. To będzie sezon inny niż wszystkie, jednak w dużym stopniu da nam odpowiedź na kogo będzie można liczyć podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.   

Źródło: PZLA

ZOBACZ TAKŻE: Podsumowanie i magazyn skrótów 28. kolejki PKO Ekstraklasy

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa. W miarę merytoryczny i w miarę humorystyczny. Tu na stronie: piłka nożna i lekkoatletyka