Faworytem w tym starciu bez wątpienia jest Stara Dama. Mimo wszystko ekipa Salernitany nie zamierza się poddawać. Mecz zacznie się o 20.45 na stadionie Juventusu.

Stara Dama wyjdzie do tego spotkania jako drużyna niepokonana w tym sezonie Serie A. Salernitana, bowiem straciła w tym sezonie cztery gole w pięciu kolejkach. Jednocześnie Dusan Vlahović i Arkadiusz Milik mogą poprawić swój bilans strzelecki.

Juventus będzie musiał poradzić sobie bez kilku kluczowych zawodników takich jak w tym sezonie Federico Chiesa, Kaio Jorge, Paul Pogba i Wojciech Szczęsny. Najbardziej optymistycznym terminem powrotu polskiego bramkarza jest mecz z Monzą. Z kolei u gości nie będą mogli zagrać: Paweł Jaroszyński, Franck Ribery, Emil Bohinen, Ivan Radovanović oraz Matteo Lovato.

W ostatnim meczu ,w którym mierzyły się te ekipy padł wynik 2:0 dla klubu z Turynu. W czterech ostatnich spotkaniach miedzy oboma drużynami trzykrotnie górą była Stara Dama, a raz szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Salernitaną. Było to dość dawno, bowiem w 1999 roku.

Autor: Kacper Kwiatkowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.