Jerzy Brzęczek pozostanie selekcjonerem Reprezentacji Polski. Selekcjoner miał ważny kontrakt do zakończenia Euro 2020. Koronawirus spowodował przełożenie Euro na przyszły rok. Jerzy Brzęczek poprowadzi na tym turnieju biało-czerwonych, jego kontrakt ważny będzie do 31 grudnia 2021. 

Pewna przyszłość 

Od jakiegoś czasu w środowisku piłkarskim rozgorzała dyskusja czy Jerzy Brzęczek powinien pozostać selekcjonerem Reprezentacji Polski. Wydawało się to logiczne, jednak wciąż pozostawała niepewność czy kontrakt zostanie przedłużony. Teraz już wiemy na pewno, że Jerzy Brzęczek poprowadzi biało-czerwonych w Lidze Narodów (jeśli ta odbędzie się zgodnie z terminarzem), w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz na Euro.

fot. łączy nas piłka 

Wyniki tak, gra nie 

Jerzy Brzęczek awansował z polską drużyną na turniej finałowy Euro zwyciężając w grupie. Polacy zanotowali jedną porażkę na wyjeździe z Słowenią 0:2, zremisowali także z Austriakami 0:0. Pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami. Wyniki broniły selekcjonera, jednak kibiciom oraz ekspertom nie podobał się styl gry podopiecznych Jerzego Brzęczka. Teraz selekcjoner po raz kolejny został obdarzony zaufaniem ze strony PZPN i pozostanie na stanowisku pierwszego trenera Reprezentacji. 

 

UDOSTĘPNIJ