Czy to już koniec? W ramach trzeciego starcia finałowego Plusligi Jastrzębski Węgiel podejmie dziś we własnej hali gości z Kędzierzyna-Koźla. Gospodarze stają tym samym przed szansą na przypieczętowanie zdobycia tytułu mistrzowskiego. 

Już ledwie kilka godzin dzieli nas od decydującego starcia obecnego sezonu siatkarskiej Plusligi. Decydującego i to w zasadzie niezależnie od końcowego rezultatu, albowiem to właśnie środowe spotkanie w Jastrzębiu może okazać się tym w praktyce wieńczącym jakże wyczerpujący sezon 2022/2023. Prowadzenie podopiecznych Marcelo Mendeza (stan rywalizacji finałowej wynosi 2-0 na korzyść gospodarzy) jest w praktyce całkiem… intrygujące. Bo choć kierując się chłodną kalkulacją nie jest to szczególnie niespodziewany obrót spraw, o tyle w praktyce pozostawia w głowach kibiców lekką konsternację. Wszak pod ścianą znalazła się drużyna od kilku lat nadająca rozgrywkom ten jakże charakterystyczny rytm – czterokrotny Mistrz Polski na przestrzeni siedmiu minionych sezonów. 

Jeśli zaś mowa o obu rozegranych już spotkaniach finałowych, nie wymagają one szczególnego opisu. Zarówno mecz w Jastrzębiu, jak i rozegrany trzy dni później rewanż w Kędzierzynie stanowiły ewidentny pokaz dominacji podopiecznych trenera Mendeza (i to w zasadzie w każdym elemencie). Finalnie rezultaty (3:0, 3:1 na korzyść Jastrzębian) mówią same za siebie i będąc zupełnie szczerym, w pełni oddają dotychczasowy przebieg gry. Przyrównując tegoroczny finał rozgrywek do partii szachów – nad szachownicą słychać było już gromkie “szach”. Czy ekipa gospodarzy dokończy dziś dzieła zniszczenia? Zdaniem bukmacherów jest to całkiem prawdopodobne. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z niniejszego pojedynku, którą na antenie RADIA GOL 2 przeprowadzą dla państwa Janek Siennicki i Szymon Miszczak – start punktualnie o 20:30. 

 

Autor: Mateusz Kurpiewski

UDOSTĘPNIJ
Mateusz Kurpiewski
Fan sportu, a przede wszystkim jego otoczki - najciekawsze dzieje się poza boiskiem.