Od piątku do niedzieli w Kompleksie Sportowym Wanda Kraków rozgrywana była pierwsza edycja turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Awans do sierpniowego finału wywalczyły już dwie żeńskie drużyny Grot Budowalni Łódź oraz #VolleyWrocław. Natomiast z męskich zespołów w Gdańsku zagrają Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin. Kolejny turniej zostanie rozegrany w przyszły weekend w Warszawie.

Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji w Krakowie. Do gry przystąpiły cztery zespoły PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin i Stal Nysa. Walka o prawo gry w turnieju finałowym w Gdańsku toczyła się do ostatniego spotkania. Wyniki poszczególnych meczów układały się tak, że dopiero ostatnie starcie MKS-u Będzin z Jastrzębskim Węglem wyłoniło dwójkę finalistów. Ostatecznie ta sztuka udała się siatkarzom z Jastrzębia oraz Będzina. Będzinianie pokonali jastrzębian 2:1. To właśnie wygrany tie-break zapewnił im awans do turnieju finałowego.

Wyniki 3. dnia PreZero Grand Prix PLS 2020:

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – STAL NYSA 2:0 (25:16, 25:15)
MVP: Jakub Popiwczak

ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE – MKS BĘDZIN 2:1 (25:19, 25:27, 15:10)
MVP: Jędrzej Brożyniak

STAL NYSA – MKS BĘDZIN 0:2 (20:25, 11:25)
MVP: Rafał Faryna

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ALURON CMS WARTA ZAWIERCIE 2:0 (25:20, 25:20)
MVP: Rafał Szymura

ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – STAL NYSA 2:0 (25:18, 25:21)
MVP: Grzegorz Bociek

MKS BĘDZIN – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:1 (16:25, 25:21, 15:7)
MVP: Rafał Faryna

Awans do turnieju finałowego: Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

ŹRÓDŁOPolska Liga Siatkówki (komunikat prasowy)
FOT.Polska Liga Siatkówki
UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.