9 sierpnia w Łodzi odbył się Maraton na Zdrowie, który jest cykliczną imprezą organizowaną przez Klub Sportowy Ultra Team Łódź.

W rywalizacji na dystansie 42 km 195 m po trasie wytyczonej na tartanowej pętli długości nieco ponad 2 kilometrów najlepszym zawodnikiem okazał się Jacek Kumidaj reprezentujący klub KS Ultra Team Łódź. Zwycięzca zameldował się na mecie po 3 godzinach 43 minutach i 55 sekundach.

Zaledwie 20 sekund później rywalizację zakończył Andrzej Klimczewski (klub Forever Young Łódź).

Trzecie miejsce w maratonie zajął Krzysztof Łaski (klub Biegiem po Piwo) z czasem 4 godziny 13 minut 27 sekund.

W rywalizacji kobiet pełen dystans pokonała tylko jedna zawodniczka, Małgorzata Frankenberg z klubu Biegacz Nowosolna. Czas zwyciężczyni to 5 godzin 12 minut 55 sekund.

Klub Sportowy Ultra Team Łódź organizuje wiele imprez biegowych, na które do Łodzi przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, rywalizując najczęściej na dystansie maratonu, ale również na dłuższych dystansach. 19 lipca tego roku klub zorganizował jednodniowy dwumaraton, czyli dwa maratony (2 x 42.195 km), które zawodnicy musieli pokonać w czasie poniżej 13 godzin.

Mordercze zawody na dystansie łącznym ponad 84 km ukończyło tylko 4 zawodników, a wielu innych pokonało pojedynczy maraton.