Izabela Paszkiewicz wygrała 25. jubileuszowy EDP Medio Maratón de Sevilla z wynikiem 1:11:09, który od dzisiaj jest jej nowym rekordem życiowym w półmaratonie oraz czwartym rezultatem w historii polskiej lekkoatletyki.

Polki przyjechały ze zgrupowania w Ostii we Włoszech, gdzie przygotowywały się do wiosennych startów. Podczas półmaratonu w Andaluzji temperatura oscylowała w granicach 8 stopni.

Izabela Paszkiewicz walkę o zwycięstwo stoczyła z Brytyjką Lilly Partridge, która prowadziła na 10 oraz 15 kilometrze. Jednak Polka na ostatnich sześciu kilometrach zachowała więcej siły niż przeciwniczka.

Nasza Reprezentantka Polski z Terespola wpadła na metę jako pierwsza z rezultatem 1:11:09, który jest o 24 sekundy lepszy niż poprzedni rekord życiowy. Na drugim miejscu uplasowała się Reprezentantka Hiszpanii Marta Galimany z wynikiem 1:11:13, która wyprzedziła z opadających sił Partridge. Brytyjka ukończyła półmaraton na trzecim miejscu z czasem 1:11:31. Druga Reprezentantka Polski Iwona Bernadelii zajęła piąte miejsce z rezultatem 1:14:01, która wraca powoli do wysokiej formy po urodzeniu dziecka i kontuzji.

Izabela Paszkiewicz po starcie powiedziała iż :

– Po cichu liczyłam na zwycięstwo. Znałam rywalki przed biegiem. Bardziej interesował mnie jednak dzisiaj rekord życiowy. Biegło mi się dziś rewelacyjnie. Pogoda była rewelacyjna i trasa. Oczywiście na wiosnę podejmę walkę o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie- dodała.

Do mety jubileuszowego półmaratonu w Sewilli przybiegła rekordowa liczba 10,5 tysiąca biegaczy.