Tydzień temu na Służewcu emocjonowaliśmy się rywalizacją o Nagrodę Wiosenną i Nagrodę Rulera. W ten weekend dystans mili będzie dominował w Curragh, gdzie odbędzie się irlandzka wersja Festiwalu Gwinei.

W Irlandzkiej 2000 Gwinei faworytem będzie Native Trail – jego zwycięska passa została przerwana niedawno w Newmarket podczas najważniejszej milerskiej gonitwy trzylatków w Wielkiej Brytanii przez Coroebusa. Podobnie jednak jak Kingman w 2014 roku, tak i on ma szansę na rehabilitację w Curragh. Jego największym rywalem będzie Buckaroo, mający na koncie wygraną na tym dystansie i na tym torze sprzed niespełna trzech tygodni.

Podobnie jak Native Trail, na rehabilitację w Irlandzkiej 1000 Gwinei liczy Tuesday – trzecia w Newmarket. Akces do tej prestiżowej nagrody zgłasza także Homeless Songs – 2 kwietnia w Leopardstown wygrała próbną gonitwę grupy trzeciej. Wysoko liczona jest też History – niepokonana na dystansie pełnej mili (w tym zwycięska dwa tygodnie temu w Leopardstown), dwukrotnie druga jako dwulatka na 7 i 7,5 furlonga. History, podobnie jak Tuesday, jest córką słynnego Galileo, najlepsze geny sprinterskie zdaje się mieć jednak ich Lullaby – podobnie jak półsiostry w treningu o Aidana O’Briena, jednak z matki po Holy Roman Emperorze – uznanym reproduktorze, ojcu znanych doskonale bywalcom Służewca Gran Emperora (drugi w Rulera 2020), Inter Royal Lady (oaksistka, wicederbistka, zwyciężczyni Wiosennej 2020) czy Wedding Ring (zwyciężczyzni Wiosennej 2021).

W sobotę i niedzielę Tor Służewiec zgromadzi przede wszystkim fanów gonitw koni czystej krwi arabskiej – to one pobiegną w gonitwach imiennych grupy B zaplanowanych na ten weekend: Nagrodzie Pamira i Nagrodzie Bandosa.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: Edward Whitaker/materiały prasowe Horse Racing Ireland

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.