Mężczyźni zakończyli już zmagania w rugby 7 – po złoto sięgnęła reprezentacja Fidżi. Dzisiaj rywalizacja wystartowała wśród kobiet – każda ekipa rozegrała po dwa spotkania.

Najbardziej zdecydowane rozstrzygnięcia miały dziś miejsce w grupie C, gdzie dwie reprezentacje zagwarantowały już sobie awans. Australia najpierw pokonała Chiny 26-10, a następnie triumfowała nad Japonią wynikiem 48-0. Reprezentacja USA natomiast z gospodarzami wygrała 17-7, a z Chińczykami 28-14. Jutro dwa Azjatyckie zespoły zmierzą się w meczu o utrzymanie szansy na medal, Amerykanki zawalczą natomiast z Australią o pierwsze miejsce w grupie.

W pozostałych pulach tabele są dużo bardziej wyrównane. W grupie B pewne awansu są Francuzki, po triumfach 12-5 nad Fidżi i 40-5 nad Brazylią. Zawodniczki Fidżi wygrały wcześniej 26-12 z Kanadyjkami, które później zatriumfowały 33-0 z Brazylijkami. Jutro zawodniczki z Ameryki Północnej staną naprzeciw Francji, a Fidżi zagra z Brazylia.

Grupę A zdominowała Nowa Zelandia, która pokonała Wielką Brytanię 26-21 a Kenię 29-7. Rugbistki z Afryki przegrały również z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 35-12. Rosjanki uległy jednak Brytyjkom, które pokonały swoje rywalki 14-12. Jutro w puli A czekają nas pojedynki Wielkiej Brytanii z Kenią oraz Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego z Nową Zelandią.

Jutro rozstrzygnięciach w grupach czekają nas mecze w rywalizacji o miejsce 9-12, a także ćwierćfinały. Po nich, w sobotę, dokończymy play-offy i poznamy medalistów, jak i dokładne miejsca wszystkich drużyn w turnieju.

UDOSTĘPNIJ