Rekordzista świata w skoku o tyczce Szwed Amand Duplantis był w szoku kiedy dowiedział się, że test na Covid-19 Sama Kendricksa okazał się pozytywny. Jednak nie z powodu wyeliminowania z konkursu jego rywala, lecz dlatego, że w środę miał się spotkać z Amerykaninem, ale nie przyszedł na czas.

„Szedłem już na spotkanie, na którym mieliśmy pogadać i pożartować. W końcu jesteśmy nie tylko rywalami, ale też dobrymi przyjaciółmi. Nagle zadzwonił mój telefon. Była to moja dziewczyna, a ta rozmowa była dla mnie tak ważna, że kompletnie straciłem poczucie czasu i nie zdążyłem na spotkanie z Samem” – powiedział tyczkarz szwedzkim dziennikarzom.

„Na całe szczęście, bo również zostałbym wykluczony z powodu bliskiego kontaktu z osobą zarażoną” – dodał.

Wybranką Duplantisa jest 20-letnia szwedzką modelka Desire Inglander, z którą spotyka się od ponad roku.

Nie zamieszkali jeszcze razem. On ma mieszkanie w Uppsali, a ona mieszka z rodzicami w Sztokholmie, w prestiżowej dzielnicy Kungsholmen w ogromnym, prawie 200-metrowym luksusowym, mieszkaniu w imperialnej kamienicy z końca XIX wieku,

Wyjaśnił, że poznali się 19 czerwca u.r. w Midtsommar, czyli podczas tradycyjnego szwedzkiego święta przesilenia dnia i nocy.

“Od roku jesteśmy parą i Desire cały czas dodaje mi nowej, niesamowitej wręcz psychicznej energii, a teraz to jej miłość uratowała moje wymarzone igrzyska” – oznajmił.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.