Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli z rywalizacji w mikście. Ich pogromcami zostali występujący pod flagą RKO – Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew. Zawodnicy z Rosji byli dziś dużo lepsi niż Polacy, zasłużenie awansowali do półfinału.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla naszych reprezentantów. Świątek i Kubot prowadzili już 3-0 w gemach w pierwszym secie i pewnie kroczyli po zwycięstwo w tej partii. Do czasu. Zaczęły się problemy po stronie Łukasza. Nie był w stanie wygrać swojego serwisu, który bezproblemowo odbijała Wiesnina, a jak wiemy – podanie mężczyzny na kobiety w mikście powinno kończyć się punktem serwującego. To dość kompromitujące dla naszego reprezentanta, że nie mógł sobie z tym poradzić. Rosjanie szybko odrobili straty i wygrali seta 6-4.

Drugą partię rozpoczęli piorunująco. Podobnie jak nasza para pierwszą. Też udało im się wywalczyć przełamanie. W przeciwieństwie do naszej dwójki nie oddali go do samego końca. Zarówno Wiesnina, jak i Karacjew grali dość pewnie i nie mylili się często. W końcu to tegoroczni finaliści Roland Garros w mikście. Natomiast Kubot i Świątek nie wiedzieli do końca, jak przeciwstawić się bardzo dobrze dysponowanym rywalom. Drugiego seta Rosjanie również wygrali 6-4 i zagrają w półfinale z serbską parą Djoković/Stojanović.

• IGA ŚWIĄTEK/ŁUKASZ KUBOT 0-2 (4-6, 4-6) Jelena Wiesnina/Asłan Karacjew

Przypomnijmy, że w rywalizacji na kortach w Tokio nie został już żaden reprezentant Polski: