W klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach klasy 470 prowadzenie utrzymały Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Dobry występ zaliczyli także Zofia Noteci-Klepacka oraz Piotr Myszka.

Skrzypulec i Ogar wzięły dzisiaj udział w dwóch wyścigach. W pierwszym zajęły drugie miejsce, a w następnym piąte, który był jak do tej pory najsłabszym występem w wykonaniu Polek. Rezultat ten jest póki co tylko „odrzutką” i nie wlicza się do klasyfikacji. Przed zawodniczkami jeszcze sześć regularnych startów, plus medalowy podwójnie punktowany z udziałem czołowej dziesiątki.

Zmienne szczęście miały też utytułowane Brytyjki, Hannah Mills i Eiidh McIntyre. Najpierw były siódme, co spowodowało ich spadek poza podium, ale kolejny wyścig wygrały i wróciły na pozycję medalową. Teraz są drugie i tracą cztery punkty do Polek. Mają też jeden punkt przewagi nad Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

W ostatnim starcie klasy RS:X Zofia Noteci-Klepacka zajęła siódme miejsce i awansowała do wyścigu medalowego. W klasyfikacji generalnej jest dziewiąta, zatem nie ma ona żadnych szans na zdobycie krążka.

W regatach prowadzi Chinka Lu Yunxiu z dorobkiem 30. punktów. Druga jest Brytyjka Emma Wilson – 34 pkt, a trzecia Francuzka Charline Picon – 36 pkt.

W tej samej klasie startował także Piotr Myszka, który zajął dzisiaj kolejno dziewiąte, piąte i drugie miejsce. Polak w tzw. generalce jest czwarty. Szanse na medal są duże, choć strata do pierwszego miejsca jest zbyt duża. W sobotę Myszka weźmie udział w ostatnim, podwójnie punktowanym wyścigu regat.

Magdalena Kwaśna, startująca w klasie Laser Radial, po ośmiu wyścigach jest szesnasta.

Trzynastą lokatę po sześciu wyścigach w klasie 49er zajmują Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.