W meczu o brązowy medal obserwowaliśmy popis jednej siatkarki – Tijany Boskovic. Serbki nie pozwoliły przejąć inicjatywy swoim rywalkom z Korei Południowej. Spotkanie trwało 74 minuty i zakończyło się pewnym zwycięstwem srebrnych medalistek z IO z Rio de Janeiro.

Serbia – Korea Południowa 3:0 (25-18, 25-15, 25-15)

W finałowym starciu zmierzyły się Brazylijki z Amerykankami. Prowadzone przez Karcha Kiraly’ego siatkarki, zdominowały swoje rywalki w premierowej odsłonie. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Michelle Bartsch-Hackley, najlepsza siatkarka tegorocznej Ligi Narodów.  W końcowej części seta Brazylijki próbowały zbliżyć się do rywalek, ale przegrały 21-25.

W drugim secie to Brazylijki zaczęły od prowadzenia 3-1. Amerykanki szybko doprowadziły do remisu i wróciły do swojej dobrej gry z pierwszej partii. Po ataku Adrei Drews prowadziły 10-7. Przy stanie 12-8 o przerwę poprosił Jose Roberto. Na przyniosło to jednak oczekiwanych przez trenera Brazylijek rezultatów. Amerykanki grały bardzo solidnie, wykorzystywały Niemiec swoich rywalek w ataku i prowadziły 16-9. O kolejna przerwę poprosił Jose Roberto. Po wejściu na boisko Roberty Ratzke Brazylijki odrobiłī część strat i na tablicy wyświetlał się wynik 20-16 dla USA. Set zakończył się jednak zwycięstwem siatkarek ze Stanów Zjednoczonych 25-20.

Trzecia odsłona w pojedynku o złoty medal rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Amerykanki wypracowały sobie trzypunktową przewagę przy stanie 10-7, którą z kolejnymi akcjami powiększały. Nie nastąpił żaden zwrot w meczu, który zakończył się pewnym zwycięstwem Amerykanek. To pierwszy złoty medal olimpijski w historii występów siatkarek z Ameryki Północnej.

Stany Zjednoczone – Brazylia 3:0 (25-21, 25-20, 25-14)

Źródło: olympics.com

Autor: Mateusz Gajda