Haukur Thrastarson
Haukur Thrastarson / PGNiG Superliga: Górnik Zabrze 24:40 Łomża Industria Kielce, 19.11.2022 / fot. Patryk Kowalski

We wtorek, 31 stycznia, miała wyjaśnić się przyszłość Industrii Kielce. Zarząd 19-krotnego mistrza Polski w piłce ręcznej wydał wczoraj komunikat, który dał nadzieję na lepsze jutro sympatykom drużyny.

Przypomnijmy, że 9 listopada 2022 roku kielecka drużyna poinformowała, iż firma Van Pur, właściciel browaru „Łomża”, nie będzie już sponsorem tytularnym klubu. Powodem przedwczesnego zerwania kontraktu, który obowiązywał do końca sezonu 2023/2024, była rosyjska agresja na Ukrainę i spadek dochodów z rynków wschodnich, co przełożyło się na problemy finansowe spółki.

Prezes kielczan, Bertus Servaas, już w pierwszych dniach od opublikowania tej smutnej informacji dla mistrzów Polski podjął się szukania nowego sponsora tytularnego. Niestety, do teraz nie przyniosły one skutków w postaci podpisania umowy. Dniem tzw. „sądu ostatecznego” miał być wtorek, 31 stycznia, kiedy to przyszłość „Żółto-Biało-Niebieskich” miała się w końcu wyjaśnić.

Zarząd Industrii Kielce wydał wczoraj oficjalny komunikat, w którym poinformował, że drużyna będzie kontynuować grę w rozgrywkach krajowych i europejskich do końca bieżącego sezonu. Co dalej? Na ten moment nie podano żadnych konkretów. Wiadomo jedynie, że udział w kampanii 2023/2024 jest zależny od możliwości finansowych i składu zespołu. Wszelkie decyzje zostaną podjęte do końca marca.

KOMUNIKAT ZARZĄDU KS VIVE HANDBALL KIELCE S.A.

Zarząd Klubu na posiedzeniu z udziałem członków Rady Nadzorczej ocenił sytuację Klubu oraz stan rozmów z potencjalnymi sponsorami, zwłaszcza tytularnymi. W wyniku spotkania, rozważanych scenariuszy, potencjału rozmów sponsoringowych i transferowych, Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych.

Dalsze decyzje, co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu. W osiągnięciu tego celu liczymy na wsparcie Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, firm, z którymi Klub współpracuje oraz tych, z którymi prowadzi rozmowy o nawiązaniu współpracy.

Zawodnikom, z którymi dziś spotkał się Zarząd Klubu, dziękujemy za zaangażowanie i podtrzymanie chęci kontynuowania swojej gry w Kielcach. Za wsparcie dziękujemy również naszym kibicom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy w ostatnim trudnym czasie pomagają Klubowi.

Już w piątek, 3 lutego, kielczanie powrócą do gry w rozgrywkach ligowych. Rywalem podopiecznych Talanta Dujshebaeva w 14. kolejce PGNiG Superligi będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Na świeżo zakończonym mundialu „Żółto-Biało-Niebiescy” mieli aż trzynastu przedstawicieli. Trzech z nich (Andreas Wolff, Nedim Remili i Alex Dujshebaev) trafiło do Drużyny Gwiazd, o czym pisaliśmy TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy skład Polaków na biathlonowe mistrzostwa świata

UDOSTĘPNIJ
Bartosz Pająk
Komentator i redaktor Radia GOL, ponadto piłkarz i spiker IV-ligowego Orlicza Suchedniów oraz jego człowiek od social mediów. Prywatnie sympatyk Manchesteru United, polskiej Ekstraklasy i pierwszej ligi. W wolnych chwilach miłośnik transportu kolejowego.