Miejsce Igi Świątek w WTA Finals nadal nie jest pewne. Zwycięstwo Pauli Badosy w Indian Wells poniekąd oddala Polkę od turnieju w Guadalajarze. Z drugiej strony Cameron Norrie zgłasza swoją kandydaturę do gry w ATP Finals w Turynie – nadal ma na to szansę.

Victoria Azarenka stanęła przed szansą na swój pierwszy tytuł od wygranej w Nowym Jorku, w 2020 roku. Do samego finału szło jej świetnie, ale w najważniejszym meczu Paula Badosa postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Samo spotkanie trwało ponad trzy godziny. Pierwszy, zacięty set to prawie półtoragodzinna walka. Z niej górą wyszła Hiszpanka. Druga partia gładko dla Azarenki, a trzecia to znów tie-break i heroiczna postawa Badosy, co dało jej pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju rangi WTA 1000.

Wygrana w Indian Wells sprawia, że Paula Badosa przesuwa się na trzynastą pozycję w rankingu WTA i dołącza do walki o prawo startu w turnieju finałowym w Guadalajarze. Aktualnie w tabeli WTA Race zajmuje ósmą lokatę.

• Paula Badosa (13.) 2-1 (7-6 (5), 2-6, 7-6 (2)) Victoria Azarenka (26.)

Finał turnieju mężczyzn to walka dwóch nieoczekiwanych bohaterów. Cameron Norrie i Nikoloz Basilaszwili – tych panów w finale nikt się nie spodziewał. Ostatecznie górą był Brytyjczyk. Podobnie jak u pań – widzowie mogli oglądać trzysetowy pojedynek. Tyle że ten trwał niecałe dwie godziny. Gruzin podjął równorzędną walkę jedynie w pierwszej partii, którą wygrał 6-3. Potem było już dla niego tylko gorzej. Następne dwa sety padły łupem Norriego i to on uniósł trofeum za zwycięstwo do góry.

Brytyjski tenisista awansował na piętnastą lokatę w rankingu ATP. W tabeli ATP Race znajduje się na dziesiątym miejscu z realnymi szansami na turniej finałowy w Turynie. Wszystko zależy od wyników w najbliższych dwóch tygodniach.

• Cameron Norrie (15.) 2-1 (3-6, 6-4, 6-1) Nikoloz Basilaszwili (27.)