Iga Świątek i Magda Linette – one już znają swoje rywalki. Magdalena Fręch jeszcze nie, a Katarzyna Kawa walczy w kwalifikacjach. Panie mogą nam „odpłacić” za tylko jednego reprezentanta w drabince mężczyzn – Huberta Hurkacza.

Magdalena Fręch przeszła dwie rundy kwalifikacji i zagra w 1/64 finału turnieju BNP Paribas Open. W eliminacjach pokonała Australijkę Lizette Cabrerę (7-6 (2), 6-2) oraz Kanadyjkę Rebeccę Marino (6-3, 4-6, 6-3). Polka nie poznała jeszcze swojej rywalki w drabince głównej.

Walkę o 1/64 finału turnieju w Indian Wells toczy nadal Katarzyna Kawa. Mierzy się w ostatecznej rundzie kwalifikacyjnej z Belgijką Kirsten Flipkens, która wraca do gry po kontuzji. Pierwszego seta nasza reprezentantka wygrała 6-4.

Przechodząc do drabinek – ta panów nie została jeszcze rozlosowana. Spowodowane jest to tym, że dopiero dziś zaczęły się kwalifikacje do turnieju ATP. Składają się one z trzech meczów. Na poznanie przeciwnika Huberta Hurkacza będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Swoje przeciwniczki znają już natomiast tenisistki. Iga Świątek w 1/32 finału (pierwszą rundę „symuluje”) zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Petra Martić/Katie Volynets. Wydaje się to dość sprzyjającym losowaniem, gdyż obie zawodniczki (lekko mówiąc) odstają formą od naszej zawodniczki. Natomiast Magda Linette pierwszą rundę zagrać musi. Jej rywalką została Szwedka Rebecca Peterson. Dotychczas rozegrały ze sobą dwa mecze i oba w trzech setach wygrała zawodniczka ze Skandynawii. W drugiej rundzie wygrana z tej pary zagra z Victorią Azarenką – byłą liderką rankingu WTA.

Z informacji o samym turnieju – jest on rangi WTA i ATP 1000, co oznacza, że wygrany dopisuje do swojego rankingowego dorobku właśnie tyle punktów. Rozgrywany jest w formie drabinki na 96 zawodników. Najwyżej rozstawionych 32 tenisistów zaczyna od drugiej rundy. Reszta mierzy się między sobą w 1/64 finału.