Sarah Stier/Getty Images

Iga Świątek przegrywa mecz III rundy z Madison Keys. Pomimo próby powrotu Amerykanka była wyraźnie lepsza na przestrzeni całego meczu. Ponadto w innych spotkaniach również nie zabrakło emocji.

Pierwsze przełamanie nastąpiło w siódmym gemie, kiedy to po dobrych zagraniach Keys udało się jej wypracować breakpointy, które następnie wykorzystała. Amerykanka wygrała również dwa kolejne gemy, co poskutkowało zwycięstem w pierwszym secie. Drugi set zaczął się bardzo źle dla Polki, która w pewnym przegrywała 0:5 nie podejmując większej walki z niżej notowaną przeciwniczką. Pierwszy gem wygrany dla Świątek nastąpił w momencie, w którym musiała bronić dwóch piłek meczowych. Następnie Polka była wstanie zdobyć kolejne 3 gemy, przełamując Keys dwukrotnie. Kiedy kibice jak i sama zawodniczka zaczęli wierzyć w możliwość powrotu Madison Keys poprawiła swoją grę i zdołała dzięki wyśmienitym winnerom była wstanie wygrać 10 gema drugiego seta i wygrać w ostatecznym rozrachunku mecz z numerem jeden światowego tenisa, 6:3,6:4. Amerykanka w kolejnej rundzie zmierzy się z mistrzynią Wimbledonu Eleną Rybakiną, która wygrała z Alison Riske.

W turnieju pań oprócz Igi Świątek odpadły pozostałe zawodniczki z top rankingu WTA. Ons Jabeur przegrała w trzech setach z Petrą Kvitovą, a Anett Kontaveit mimo wygrania pierwszego seta 6:2, przegrała dwa kolejne z Chinką Shuai Zhang. Pod nieobecność topowych zawodniczek meczem hitowym stał się mecz Jessici Peguli z Emmą Raducanu. Raducanu po wygranych z doświadzczoną Williams i Azarenką miała chęć na powiększenie swojego dorobku przed zbliżającym się US Open, lecz tym razem lepsza okazała się rywalka.

W turnieju panów faworyci nie zawiedli. Numer 1 rankingu ATP, Danił Miedwiediew pewnie wygrał z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. Oprócz niego swój mecz wygrał również rozstawiony z numerem 4, Stefanos Tsitsipas, który pokonał Diego Schwartzmana w dwóch setach. Swoją grę w Cincinnati kontynuuje również pogromca Huberta Hurkacza – John Isner, który wygrał mecz z rodakiem Sebastianem Kordą w trzech setach. Na papierze najciekawiej zapowiadał się mecz Jannika Sinnera i Felixa Auger-Alliasime i mecz był przyzwoity, a końcowo wygrał Kanadyjczyk.