Holenderki po zwycięstwie nad Szwecją, a Turczynki po wygranej z Polską zameldowały się w półfinale Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet. O pozostałe dwa miejsca siatkarki powalczą jutro.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się od walki punkt za punkt. Szwedki opierały swoją grę na Isabelle Haak, w drużynie Holenderek siła ataku była rozłożona niemal na cały zespół. Po grze na przewagi premierową partię wygrały podopieczne Avitala Selingera. W pozostałych dwóch setach Szwedki starały się jak najdłużej utrzymać korzystny wynik, ale bardziej doświadczone rywalki potrafiły rozstrzygnąć koncówki na swoją korzyść. Mimo porażki, Szwedki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a znalezienie się w najlepszej ósemce w Europie, to z pewnością duże osiągnięcie dla zespołu prowadzone przez Ettore Guidettiego

Holandia – Szwecja 3:0 (27-25, 25-16, 25-19)

W drugim ćwierćfinale Polki zagrały z Turczynkami. Do stanu 10:10 walka była wyrównane, Polskie siatkarki wyszły na prowadzenie 14:11. Po dobrym okresie gra naszych zawodniczek nie była już tak skuteczne, a rozpędzone Turczynki odrobiły straty i wygrały premierowa partię. W drugim secie biało-czerwone nie miały argumentów, aby przeciwstawić się podopiecznym Giovanniego Guidettiego. Set zakończył się wysokim zwycięstwem rywalek. W początkowej części trzeciej partii ponownie oglądaliśmy wyrównana walkę. Niestety, tego dnia podopieczne Jacka Nawrockiego zmagały się z kłopotami w przyjęciu, polu serwisowym i ataku, co uniemożliwiło walkę z dobrze dysponowanymi rywalkami. Był to najlepszy set Polek w tym meczu, ale zakończył się zwycięstwem Turczynek.

Turcja – Polska 3:0 (25-18, 25-14, 25-23)

Źródło: eurovolley.cev.eu

Autor: Mateusz Gajda